Kululu Haberleri

Kululu haber, Kululu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kululu - 11.05.2012
Kayseri'de Hafta Sonu Elektrik Kesintisi Yaşanacak
Buna göre, Cumartesi günü 08.00-18.00 ve Pazar günü 08.00-15.00 saatleri arasında, Sarıoğlan ilçe merkezi ile Alamettin, Karaözü, Gaziler, Çiftlik, Amarat beldeleri ve ilçeye bağlı köyler, Sivas'ın Gemerek ilçesine bağlı Eğerci beldesi, Sızır beldesi, Çat, Eşikli, Arpaözü, Akçaşar, Tekmen ve Dendil köyleri, Akkışla ilçe merkezi ile Kululu beldesi, Gömürgen beldesi ve ilçeye bağlı köyler, Bünyan ilçesine bağlı Karahıdır Köyü, Özvatan ilçesine bağlı Küpeli beldesi ve Kermelik köyüne enerji verilemeyecek.
Kululu - 11.05.2012
Haftasonu Elektrik Kesintisi
Buna göre 12 Mayıs 2012 Cumartesi günü 08.00-18.00 ve 13 Mayıs 2012 Pazar günü 08.00 - 15.00 saatleri arasında ; Sarıoğlan ilçe merkezi ile Alamettin, Karaözü, Gaziler, Çiftlik, Amarat kasabaları ve ilçeye bağlı köyler, Gemerek ilçesine bağlı Eğerci Kasabası, Sızır Kasabası, Çat, Eşikli, Arpaözü, Akçaşar, Tekmen ve Dendil Köyleri, Akkışla ilçe merkezi ile Kululu Kasabası Gömürgen Kasabası ve ilçeye bağlı köyler, Bünyan ilçesine bağlı Karahıdır Köyü, Özvatan ilçesine bağlı Küpeli Kasabası ve Kermelik köyüne enerji verilemeyecek.
Kululu - 24.04.2012
Tarihi Höyükte Sismik Cihazla Kaçak Kazı
Akkışla'ya bağlı Kululu Beldesi Akın Mahallesi Topraktepe Höyüğü'nde tarihi eser bulmak için kaçak kazı yapan A.
Kululu - 24.04.2012
Define Avcıları Jandarmaya Yakalandı
Edinilen bilgiye göre Akkışla ilçesine bağlı Kululu kasabasının Topraktepe mevkiinde jandarma ekipleri tarafından A.
Kululu - 26.03.2012
Konya'daki Kululu Kadınlar Biraraya Geldi
Merkezi Konya'da bulunan Kululular Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği'nin kadın üyeleri bir araya geldi.
Kululu - 19.03.2012
Kulu'da Şehitler Günü Etkinlikleri
Kulu Kaymakamı Ayhan Işık, protokol mensupları, şehit yakınları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikler, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Atatürk anıtına çelenklerin koyulmasının ardından Kululu şehitlerin kabirleri ziyaret edildi.
Kululu - 16.03.2012
Kayseri'de Asayiş
Akkışla ilçesine bağlı Kululu beldesinde, tartıştığı eşini soba demiriyle döven kişi gözaltına alındı.
Kululu - 13.03.2012
Kulu'da Pancar Çiftçisine Yönelik Toplantı Yapıldı
Toplantıya Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, Konya Pancar Ekiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu üyelerinden Savaş Kayan, Yavuz Kayan, Zeki Günel, Seyit Ali Çöğürcü ve Kululu pancar ekicileri katıldı.
Kululu - 10.03.2012
Kulu'da 94 Aileye Gıda Yardımı
Mahalle muhtarlarıyla yapılan istişare sonucu belirlenen 94 aileye dernek tarafından hazırlanan gıda paketleri evlerinde teslim edildi. Dernek olarak ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmeyi sürdüreceklerini belirten dernek başkanı Ebutderda Taylan, "Kulu'da başta eğitim gören yardıma muhtaç öğrenciler olmak üzere ihtiyaç sahibi kişilere yardımlarımız sürüyor. Yardımsever Kululu vatandaşlarımızın birikimleriyle gerek ayni gerek nakdi olarak yardımları gerçekleştiriyoruz.
Kululu - 04.03.2012
Kululu Stk'lar Toplantıda Buluştu
Konya'nın Kulu İlçesinde düzenlenen toplantıda, Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) yöneticileri bir araya geldi.
Kululu - 03.03.2012
Kululular Bir Araya Geldi
Kululular, Ankara Kulu Kültür ve Dayanışma Derneği'nin organizasyonu, Kulu Belediyesinin ev sahipliğinde kahvaltıda bir araya geldi.
Kululu - 19.02.2012
İsveç'teki Kululu Kadınlar, Ayşe Türkmenoğlu'nu Misafir Etti
İseveç'te Tulpan İş ve Kadın Derneği çatısı altında toplanan Kululu gurbetçi kadınlar, Stockholm'de bir program düzenleyerek, AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu'nu konuk etti.
Kululu - 01.02.2012
Kayseri'nin İlçe ve Belde Nüfusu
Kayseri'de bulunan tüm beldelerin 2011 nüfusları şu şekilde: Kayseri AKKIŞLA GÖMÜRGEN BELDE 1.364 Kayseri AKKIŞLA KULULU BELDE 1.
Kululu - 24.01.2012
İl Genel Meclisi Komisyonları, Düden Gölü'nde İncelemede Bulundu
Çevre ve Sağlık Komisyonu Başkanı Müzeyyen Yalçın ve Araştırma ve Geliştirme Komisyon Başkanı Bekir Yaşar ile birlikte gelen heyet ve Kululu İl Genel Meclisi Üyesi Ömer Ölçer ile birlikte gölde incelemelerde bulundu.
Kululu - 18.01.2012
Kulu, Ayda 300 Ton Sağlıklı Süt Üretecek
Ekonomisi, yurt dışında yaşayan yaklaşık 50 bin Kululu gurbetçiye endeksli olan Konya'nın Kulu ilçesinde, yeni bir iş alanı olarak hayvancılık önplana çıkıyor.
Kululu - 11.01.2012
Kayseri'de Koca Şiddeti
Kayseri'nin Akkışla ilçesi Kululu kasabasında tartıştığı eşlerini darp eden 2 kişi gözaltına alındı.
Kululu - 28.11.2011
Eşini Darp Ettiği İddiası
Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Kululu beldesinde E.
Kululu - 01.11.2011
Kululu Engelli Öğrenciler, Anıtkabir'i Ziyaret Etti
Kulu Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ilçede bulunan engelli öğrenciler için Ankara gezisi düzenlendi.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen gezide, ilçede faaliyet gösteren Berem Dede Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde eğitim gören engelli öğrenciler Anıtkabir'i ziyaret etti.
Kululu - 21.10.2011
Kululu Öğrencilere Burs
Kulu Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince yüksek öğrenim öğrencilerine burs verilecek.
Kululu - 19.09.2011
Börekçi Ayşe Teyze, Avrupa'dan Yufka Siparişi Alıyor
2008 yılında eşini kaybeden Ayşe Ayhan evinin geçimini sağlamak için ilçe merkezinde küçük bir işyeri açtı. Odun ateşinde pişirdiği yufkaları satarak geçimini sağlayan Ayhan'ın yufkaları, ilçe halkının ve gurbetçi vatandaşların beğenisini kazandı. Yufkalarının şöhreti kısa sürede Kulu ve çevresine yayılan Ayhan, bir süre sonra Avrupa'da yaşayan Kululu gurbetçilerden de sipariş almaya başladı.
Kululu - 24.08.2011
Konya'daki Kululular İftar Yemeğinde Buluştu
Konya'da bulunan Kululular iftar yemeğinde bir araya geldi.
Kululu - 14.08.2011
Kululu Nakliyeciler İftarda Buluştu
Kululu nakliyeciler iftar yemeğinde bir araya geldi.
Kululu - 12.08.2011
Kululular Somali'ye 5 Günde 61 Bin Lira Gönderdi
Somali için yurt genelinde yürütülen yardım faaliyetlerine Konya'nın Kulu ilçesinde yaşayan vatandaşlar da ortak oldu.
Kululu - 29.07.2011
İsveç'teki Kululu Gurbetçileri Buluşturan Resepsiyon
İsveç'in Ankara Büyükelçisi Hakan Akesson ve Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, Kulu'dan İsveç'e göç etmiş gurbetçiler için resepsiyon verdi.
Kululu - 29.07.2011
Dışişleri Bakanı Davutoğlu Kulu'da
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya'nın Kulu ilçesi ile İsveç arasında çok özel bağlar bulunduğunu ve bu bağları korumaya kararlı olduklarını söyledi. Davutoğlu, Kulu Belediyesi ve İsveç'in Ankara Büyükelçiliği tarafından Ayrancı tesislerinde organize edilen resepsiyonda, İsveç'te yaşayan Kululularla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
Kululu - 24.07.2011
Kululu'da Gilaburu Festivali Yapıldı
Akkışla ilçesine bağlı Kululu beldesinde 3. Gilaburu Festivali yapıldı.
Kululu - 20.07.2011
Kulu'da Dayanışma Gecesi
Kulu Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği Geleneksel Dayanışma Gecesinin 2'incisi dün akşam yapıldı. Dernek Başkanı Korkut Yiğitalp, Olof Palme Parkı'ndaki buluşmada yaptığı konuşmada, dernek olarak bu yıl 2'incisini düzenledikleri programda, yardımlaşma geleneğini daha sağlam temellere oturtmak için hemşehrileriyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Derneğin kurulmasının ardından kendilerine çok büyük bir ilgi gösterildiğini söyleyen Yiğitalp, şunları kaydetti: "Kulu'daki yardıma muhtaç aile ve öğrencilere ellerimizden gelen yardımı yapıyoruz. Kululu gurbetçilerimiz ve iş adamlarımızdan bizlere daha fazla destek olmalarını bekliyoruz.
Kululu - 20.07.2011
Akkışla'da Festival Hazırlığı
Akkışla ilçesinde Pazar günü Gilaburu Festivali düzenlenecek. Akkışla Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Akcan, yaptığı açıklamada, Kululu Belediyesi'nin katkılarıyla düzenledikleri Gilaburu Festivali'nin Pazar günü Kesdoğan mevkisinde gerçekleştirileceğini bildirdi.
Kululu - 15.07.2011
Kulu'da Kanola Ekimi
Kulu'da bu yıl ilk kez ekilen kanola bitkisinden yüksek verim elde edildiği bildirildi. Kulu Ziraat Odası Başkanı İsmet Erdoğan, gazetecilere yaptığı açılamada, Konya Şeker'in desteğiyle Kulu'da 465 dekarlık alanda ekilen kanoladan yüksek verim elde edildiğini söyledi. Dekar başına ortalama 350 kilogram ürün alındığını ifade eden Erdoğan, kanolanın Kululu çiftçilere büyük gelir sağladığını belirtti.
Kululu - 10.06.2011
Kulu'da Öğrenciler, Şiir ve Kompozisyonlarını Gurbetçiler İçin Yazdı
Konya'nın Kulu ilçesinde, 50 yıldır devam eden yurt dışı göçlere farklı bir açıdan bakmak sloganıyla Kulu Belediyesi tarafından 'Yurtdışı ve Göç, Şiir ve Kompozisyon Yarışması' düzenlendi. Kulu'da ilköğretim ve lise öğrencilerinin katıldığı yarışmada, dereceye girenler ödüllerini Kulu Belediyesi'nde düzenlenen törende aldı. Yarışmanın dereceleri Kulu Milli Eğitim Şube Müdürü Abuzer Kalyon başkanlığında oluşan bir inceleme kurulu tarafından belirlendi. Ödül töreninde, şiir ve kompozisyon yarışmasının ilköğretim ve lise birincilerine 4 adet dizüstü bilgisayar verilirken, 2. ve 3. sıradaki öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi. Ayrıca, programda iki dalda 1. gelen öğrenciler şiir ve kompozisyonlarını okudu. Öğrencilerin yazdığı şiirlere ve kompozisyonlara genelde Kulu'dan yurt dışına çıkmış binlerce gurbetçinin hissiyatı ve psikolojik durumları yansıdı. İlköğretim kompozisyon birincisi Dilara Gür'ün kompozisyonundaki "İnsan doğar yaşar ve ölür kaidesi, Kululular için-İnsan doğar yaşar yurt dışına gider ve ölür şeklindedir.
Kululu - 03.06.2011
Ak Partili Vekil Adayı Seçim Çalısşmasını Avrupa'ya Taşıdı
AK Parti Konya Milletvekili Adayı Dr. Abdullah Ağralı, seçim çalışmaları doğrultusunda Konyalı gurbetçilere, "Daha güçlü bir Türkiye" sloganıyla 2023 Vizyonu hakkında bilgi vermek için Avrupa'da yaşayan Konyalılarla buluştu. Bu kapsamda ilk olarak Almanya'nın Frankfurt kentinde iki ayrı toplantıda gurbetçilerle bir araya geldi. Almanya'dan sonra Danimarka'ya geçen Ağralı burada da Türk vatandaşları ile bir araya gelerek, AK partinin seçimden sonraki yapacağı icraatları anlattı. Danimarka'dan sonra İsveç'e geçen Ağralı Konya'nın Kulu ilçesinden İsveç'e yerleşmiş 40 bin Kululu gurbetçinin yoğun olarak yaşadığı Göteborg ve Stockholm şehirlerinde hemşerileri ile bir araya geldi.
Kululu - 29.05.2011
Halaçoğlu: "Her Türlü Kardeşliği Kabul Eden Başbakan, Türk Kardeşliğini Kabul Etmiyor"
MHP Milletvekili adayları Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu ve Sami Eker, Kululu belde teşkilatının açılışını yaptılar.
Kululu - 28.04.2011
Vali Ayvaz: Huzurun Olduğu Yerde Yatırım ve İstikrar Olur
Mardin Valisi Turhan Ayvaz, il ekonomisinin günden güne geliştiğini belirterek, huzurun olduğu yerde yatırım ve istikrarın olacağını söyledi. İl koordinasyon toplantısında konuşan Vali Ayvaz, Mardin'de il genelinde 7 milyar 870 milyon tutarında, 8 sektörde toplam 268 projenin devam ettiğini ifade etti. Ayvaz, söz konusu projelere 2001 yılı için ayrılan toplam ödeneğin 718 milyon 573 bin TL olduğunu bildirdi. 2011 yılı dönem itibari ile yüzde 15'lik nakdi gerçekleşme sağlandığını aktaran Vali Ayvaz, "Ekonomik dengelerin tesis edilerek, sürdürülebilir bir büyüme ortamının temin edilmesi için kamu kesiminde mali disiplin sağlanması ve kamu harcamalarında etkinliğin ve verimliliğin artırılması zorunluluk arz etmektedir. Bu nedenle 2011 yılı bütçesinde kamu kesimine tahsis edilen kaynakların kululuşlarınca etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasına özen gösterilmesi gerekir.
Kululu - 21.04.2011
İsveç'in İki Büyük Türk Federasyonu, Ankara'ya Çıkarma Yaptı
İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonu (TRF) ve İsveç Türk Kadınlar Federasyonu (TKF) bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak için 20 kişilik bir heyetle Ankara'ya bir gezi düzenledi. Türkiye'de siyasi partiler, devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelen heyet, muhataplarına İsveç'te yaşayan Türk toplumunun sorunlarını ve çözüm önerilerini anlatarak destek istedi. TRF heyeti programına Ankara'nın tarihi ve turistik yerlerini gezerek başladı. Başta Anıtkabir olmak üzere Ankara kalesi ve Hacı Bayram-ı Veli Camiini ziyaret eden heyet daha sonra organize edilen farklı yemek programlarında sırasıyla Kululular Derneği eski Başkanı Bekir Mermer, Kululu olan Barolar Birliği Genel Sekreteri Kemal Akkurt, TRT sanatçıları Bilal Ercan ve Mustafa Özcan ile bir araya geldi.
Kululu - 12.04.2011
Yeşilhisar ve Kululu Belediyelerinde Toplu Sözleşme Sevinci
Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şubesi ile Yeşilhisar ve Kululu Belediyeleri arasında yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.
Kululu - 15.03.2011
İstiklal Marşı'nın Kabulünün 90. Yıl Dönümü
Bu yıl 7. düzenlenen geleneksel İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması'nda Akin İlköğretim Okulu birinci, Kululu İlköğretim Okulu ikinci ve Gömürgen İlköğretim Okulu üçüncü oldu.
Kululu - 13.03.2011
AK Parti Milletvekili Aday Adayı Yerlikaya Kulu'da
Ülkenin kalkınması ve çağdaş dünyada kalkınmış ülkeler arasındaki yerini alabilmesi için gereken çalışmaları yapacağı sözünü veren Yerlikaya, "Bunun için üniversitedeki ve bürokrasideki tecrübelerinden istifade ederek hizmet etmeye çalışacağım. Tüm Kululu ve Konyalı vatandaşlarımızın desteğini bekliyorum" dedi.
Kululu - 19.02.2011
MHP İl Başkanı Mete Eke'ye "Hayırlı Olsun" Ziyareti
Eke, "Hayırlı olsun" ziyaretine gelen Akkışla ilçesine bağlı Kululu beldesindeki vatandaşları, Tomarza İl Genel Meclis Üyesi Osman Koç'u ve Tomarza ilçesindeki mahalle muhtarlarını ayrı ayrı makamında konuk etti.
Kululu - 10.02.2011
Kulu Damızlık ve Süt Üreticiler Birliği Toplantı Yaptı
Toplantıda, Kululu işadamları Murat Ünver, Fatih Erdoğan, Mehmet Ali Demirtaş, Güven Yıldız ve Hacı Aktürk'ün kuracağı süt işletmesiyle ilgili görüşme yapıldı.
Kululu - 03.02.2011
Vali Doğan: Kulu Osb Yatırımcılar İçin Büyük Lojistik Avantaj Sağlıyor
Daha önce Mevka'nın Konya-Karaman Bölgesi (TR-52) 2023 Vizyonu çerçevesinde, Kulu'daki çalışmaların değerlendirmesinin yapıldığı programda, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan ilçede bir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) çalışmasının olduğunu ve buranın en kısa zamanda yatırımcılara arz edileceğini belirtti. Kulu ilçesiyle ilgili 2023 Vizyonu çerçevesinde Konya Valiliği olarak bir rapor hazırladıklarını kaydeden Vali Doğan, ilçede çalışmaları tamamlanmış bir OSB'nin yatırımcıları buraya çekeceğini ifade etti. Vali Doğan şunları söyledi: ''Bu noktaya şuradan geliyoruz; bölgemiz sanayici için lojistik anlamda yatırımcılara büyük avantajlar sağlıyor. Türkiye'nin batısında üretilen bir ürün doğuya ulaşana kadar firmaları büyük nakliye masrafına sokuyor. Kulu ilçesi ise yolların tam kesişme noktasında bulunurken pazara ve lojistik geçiş noktalarına oldukça yakın. Mesela Kulu'da üretim yapacak bir firma İstanbul Havaalanı, Ankara Havaalanı, Mersin Limanı, Samsun Limanı gibi lojistik geçiş noktalarına kısa mesafede ve tamamen bölünmüş yoldan ulaşabilecektir. Ayrıca bölgede değişik üretim dallarında doğal kaynak zenginliği de mevcuttur.'' Vali Doğan önümüzdeki dönemde bu konuda yapacakları çalışmaların daha verimli olması için Kululularla beraber hareket etmelerinin önemine değindi.
Kululu - 24.01.2011
Kulu Girişimci İş Adamları Derneği Kuruldu
Derneğin geçici başkanı seçilen Hakan Sezer, müracaat sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: 'Kulu için çalışan, üreten, istihdam alanları açmak için uğraş veren müteşebbis hemşehrilerimizle güçlü bir birliktelik ve insanlarımıza faydalı olabilmek için Kulu Girişimci İş adamları Derneğini kurmuş bulunuyoruz. Dernek oluşurken fikirleri ve emekleri ile bize destek veren kurucu üyelerimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizimle aynı görüşte olan ve Kulu için, Kululular için uğraş vermek, kafa yormak isteyen iş adamlarımızı derneğimize üye olmaya ve çalışmalarımıza katılmaya davet ediyoruz.
Kululu - 09.01.2011
Kululular Ankara'da Bir Araya Geldi
Kozanlı Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kululuları Ankara'da Bir Araya Getirdi
title