Kululu Haberleri

Kululu haber, Kululu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kululu - 09.07.2016
İzinciler Kulu'nu Nüfusunu 80 Bine Çıkardı
Özellikle İsveç'ten Kulu'ya gidenlerin yaklaşık 10 bini kara yolunu, 20 bini hava yolunu kullandı. Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, iki bayramı bir arada yaşayan izincilerle birlikte şu an Kulu'nun nüfusunun 80 bine ulaştığını belirtti. Yıldız, Kululu izincilerin çoğunluğunun, yakınları ve dostlarıyla birlikte tatillerini geçirdiklerini, memleketlerinde yapılacak işlerini tamamladıklarını ifade etti.
Kululu - 08.07.2016
Kululu Gurbetçiler Memleketlerine Geldi
Dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Konya Kululu gurbetçiler, Ramazan Bayramı nedeniyle tatillerini geçirmek ve akrabalarını görmek için memleketlerine geldi.
Kululu - 21.04.2016
İsveç Basınının Ayrımcı Söylemine Kınama
İsveç İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı (IGMG), İsveç basınında Türk ve Müslüman sivil toplum kuruluşlarının sistematik şekilde aşırıcılıkla ilişkilendirildiğini belirterek, bu durumu kınadı. IGMG Bölge Başkanı Yavuz Selim Çelik, yayımladığı basın bildirisinde, teşkilatlarının İsveç basınında "faşist", "ırkçı" ve "radikal İslamcı" bir yapılanma gibi gösterilmesini kınadıklarını belirtti.IGMG'ye yönelik asılsız ithamları kesin bir dille reddettiklerini ifade eden Çelik, açıklamasında şunları kaydetti: "Bizi nefretle aynı bağlama sıkıştırmaya çalışan art niyet sahiplerinin ithamlarını reddediyoruz. Avrupa'nın birçok ülkesinde aktif olan, büyük bir Müslüman kitleyi temsil eden bir oluşum olarak ırkçılık, ayrımcılık ve ötekileştirmeyle mücadelemizin görmezden gelinmesi bizleri derinden yaralamaktadır. Bizim saflarımızda nefrete asla yer yoktur. Tam aksine ırkçılığın her türlü çeşidini reddettiğimizi ayrıca ifade etmek zorunda kalmayı bile bir utanç vesilesi olarak görüyoruz. Antisemitizm, Ermeni düşmanlığı, Romanlara karşı duyulan nefret gibi kime yöneltildiği fark etmeksizin bir bütün olarak 'insan' düşmanlığının tarihte ne tarz felaketlere yol açtığı ortadayken, İsveç'te yaşayan biz Müslümanların bu tarz bir nefretten beslendiğini iddia etmek hem yanlış hem de tehlikeli bir suçlamadır."Müslüman sivil toplum kuruluşlarının genelleyici bir şekilde "radikal İslamcı" ya da "faşist" olarak adlandırılmasın İsveç'teki toplumsal birlikteliğe zarar verici davranışlar olarak nitelendiren Çelik, bu durumun eğitim, ekonomi ve diğer toplumsal alanlara önemli katkılar sunan Müslümanların katılımını olumsuz yönde etkileyeceğini savundu. -İsveç basınında ayrımcı dil İsveç devlet televizyonu SVT, İsveç'in başkenti Stockholm'ün Haninge İlçe Belediye Yeşiller Partisi Meclis üyelerinin geçen sene Konya'nın Kulu İlçesi Belediyesini ziyaret etmesini de olumsuz dille izleyicilerine aktardı. "Yeşiller Partisi yerel politikacıları, AK Partili Belediye Başkanı'nı ziyaret etti" başlığıyla verilen haberde, "AK Parti, Yeşiller Partisi'nin Haninge Belediyesini yönetiyor." gibi ifadelere yer verildi. AA muhabirine konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Haninge İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çoksürer, "İsveç'te yaşayan 40 bine yakın İsveç vatandaşı Kululu olduğu için siyasetçilerin de Kulu'yu ve ilçeyi yöneten siyasetçileri ziyaret etmesinden daha doğal ne olabilir.
Kululu - 14.10.2015
Kulu'da 147 Öğrenciye Burs Desteği
Kulu Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Dr. Murat Tütüncü, "Kululu gençlerimizin hayata hazırlanmalarına katkıda bulunmak, yalnız olmadıklarını hissettirmek, ortak kültürel etkinliklere yönelmelerini ve ortak projeler üretmelerini sağlamak, dernek etkinliklerinde bir araya gelerek yardımlaşma ve dayanışma duygularının gelişmesini sağlamak, eğitimlerinde maddi manevi destek sağlayarak eğitim yüklerinin azalmasını sağlayabilmek amacıyla derneğimizce karşılıksız burs verilmektedir.
Kululu - 22.05.2015
Genel Seçime Doğru
"Yurtdışında yaşayan gurbetçilerin sıkıntıları, eksikliklerini biliyoruz" diyen Ağralı, şöyle devam etti: "Sayın Başkanımız Ahmet Davutoğlu'nun da açıkladığı gibi, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için dövizli askerlik bedelini  6 bin avrodan bin avroya indiriyoruz.  217 avro olan pasaport harçlarını 100 avroya indiriyoruz. Yurtdışından getirilen araçların Türkiye'de kalış süresini 2 yıla çıkarıyoruz. Daha birçok sorunu daha önce olduğu gibi yine ancak AK Parti iktidarı çözer." Mitingden sonra AA muhabirine açıklamada bulunan Ağralı, burada yaşayan 60 bin hemşehrisi olduğunu belirtti. Kululu olduğunu söyleyen Ağralı, İsveç'te Konya'nın Kulu ilçesinden 50 bin kişinin bulunduğunu, Konya'nın diğer ilçelerinden de 10 bin kişinin İsveç'te ikamet ettiğini söyledi.
Kululu - 03.05.2015
Uetd Dortmund Buluşması
Türkiye'de hiç kimse bu anlamda yoksulluk sınırının altında yaşamayacak, onurla geleceğe bakacak. Eğer kişi başına düşen gelir, 3 bin dolarlardan 10 bin 500 dolara çıkmışsa, aslında sadece bu rakam bile Kılıçdaroğlu'nun bu yalanlarını yerle bir eder.  Gelelim Sayın Bahçeli'ye. Türkiye'yi bize nasıl devrettikleri belli iken, burada gelip yeni birtakım kendisinden menkul anlayışlarla sizlere hitap ediyor. Biz onlardan Türkiye'yi devraldığımızda Avrupa'daki gurbetçilerimiz, Kululu vatandaşımızın dediği gibi 'Başları dik dolaşamıyordu.
Kululu - 24.12.2014
Akkışla'da İki Kişi Sobadan Sızan Gazdan Zehirlendi
Edinilen bilgiye göre Akkışla ilçesine bağlı Kululu mahallesinde R.
Kululu - 18.11.2014
İsveç İskan ve Kentsel Gelişim Bakanı Kaplan, Konya'da
İlçede haziran ayında gerçekleştirilen fahri konsolosluğun açılışına katıldığını anımsatan Kaplan, şunları kaydetti: "Bu açılış hem Türk hem de İsveç vatandaşları için çok önemliydi. Verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Sayın Ahmet Yıldız'a teşekkür ediyoruz. Çünkü Kulu Belediyesinin de burada ciddi bir çalışmaya katkı sağladığını biliyoruz. Kulu Belediyesinin 2015 yılında kutlanacak İsveç'e Göçün 50. Yılı etkinlikleri öncesinde de çok önemli bir rol üstleneceği kesin. Biz de elimizden geldiğince gelişmeleri takip ediyoruz." Akdeve ise İsveç'te yaşayan 100 bin kişiden yarısının Kululu olması ve ilçeye konsolosluk açılmasının, Kulu'ya verilen değeri gösterdiğini ifade etti.
Kululu - 14.11.2014
Davutoğlu, Avustralya'daki Türk İş Adamlarıyla Görüştü
11 yılda Türkiye'de çok fazla ilerleme kaydettiklerini de ifade eden Davutoğlu, "Bana bütün bu devlet görevim ve siyasi faaliyetlerim esnasında çok hediyeler verildi. Yani sembolik değeri olan. Ama en güzel hediyeyi Kulu'da bir vatandaşımız vermişti. Konya Kulu'yu biliyorsunuz. İsveç'te çok sayıda Kululu vardır.
Kululu - 26.08.2014
İsveç İçin Kululu Seçmenler Çok Önemli
İsveç Fahri Konsolosu Akdeve: "İlk defa bir Avrupa Birliği üyesi ülke Türkiye'de bir ilçede sandık kuruyor.
Kululu - 26.08.2014
İsveç'teki Seçimler İçin Kulu'da Sandık Kurulacak
Ülkeleri dışında yaşayan İsveç vatandaşları, tüm ülkelerdeki diplomatik temsilciliklerde geçerli kimlik belgesi göstererek oy kullanabilecek. Ancak İsveç dışında oy kullanılabilecek yerler arasında en ilginç nokta Konya'nın Kulu ilçesi.  İsveç vatandaşlığı almış 30 binden fazla Kululu olduğu belirtiliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kululu Haberleri | Kululu Haber - Haberler - Sayfa 2 - Kululu haberleri, son dakika kululu haber ve gelişmeleri burada. İsveç'te Türk Belediye Başkanı Milletvekili Adayı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 31.7.2021 10:20:11. #1.14#

title