Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: "Siyasi Çalışmalarda En Önemli Yer Parti Teşkilatlarıdır"

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: "Siyasi Çalışmalarda En Önemli Yer Parti Teşkilatlarıdır"

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: "Siyasi Çalışmalarda en önemli yer parti teşkilatlarıdır"MALATYA - Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Gümrük ve Ticaret Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya İl Başkanlığını ziyaret ederek, siyasi çalışmalarda en önemli yerin parti teşkilatları...

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: "Siyasi Çalışmalarda en önemli yer parti teşkilatlarıdır"

MALATYA - Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Gümrük ve Ticaret Bülent Tüfenkci, AK Parti Malatya İl Başkanlığını ziyaret ederek, siyasi çalışmalarda en önemli yerin parti teşkilatları olduğunu belirtti.
Burada partililerle bir araya gelen Bakan Numan Kurtulmuş, siyasi çalışmalarda en önemli yerin parti teşkilatları olduğunu belirterek, "Başarılı bir teşkilatınız yoksa eğer aslında hiçbir şeyiniz yoktur" dedi. Türkiye'de gelinen nokta ile yeni bir sisteme geçişin tam arifesinde olduklarını kaydeden Bakan Kurtulmuş, "Şimdiye kadar birçok seçimler kazanıldı. Genel seçimler kazanıldı, yerel seçimler kazanıldı. Şimdiye kadar referandumlarda başarılı sonuçlar elde ettik. Son olarak 16 Nisan referandumunda milletimizin yüzde 51,4'ü evet diyerek yeni bir sistemin kurulması için kanaat belirtti. Dolayısıyla şimdi karşımızda yeni sistemin ilk seçimleri diyebileceğimiz 2019'daki merkezi hükumet seçimleri Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve belediye seçimleri var. AK Parti'nin yüzde 34 ile tek başına ilk kez iktidara geldiğini hatırlatan Kurtulmuş, "Ama şimdi yüzde 49. 9 dahi yetmeyecektir. İktidar olabilmemiz için yüzde 50 artı 1'i almamız gerekmektedir" dedi.
Türkiye'nin birçok noktada futbol terimi ile Süper Lig'e çıkamadığını ve Play-Of oynadığını ifade eden Kurtulmuş, "İnşallah Play-Of'u kazanıp yukarı çıkacağız. Ama başkaları da Türkiye'nin Süper Lige çıkmaması için uğraşıyorlar" diye konuştu.
Şuana kadar yapılan çalışmalardan daha fazla çalışılacak bir sürece girildiğini dile getiren Bakan Kurtulmuş, "Önce yerel seçimler, arkasından genel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin aynı gün olduğu bir seçimle karşı karşıya kalacağız. Malatya'da yüzde 70 oy almamız çok büyük bir başarıdır ama demek ki daha yüzde 30 alamadığımız oy var. Bundan sonrada gayretler çalışacağız" diye konuştu.
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı'da, Malatya olarak her seçimde önemli başarılara imza attıklarını belirterek önümüzdeki 2019 seçimlerinde de aynı başarıyı göstermek için tüm gayretleri ile çalışacaklarını söyledi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, milletvekilleri Nurettin Yaşar ve Mustafa Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ında yer aldığı ziyarette İl Başkanı Hakan Kahtalı, Bakan Kurtulmuş'a hediye takdim etti.

Kaynak: İHA