Kültür ve Turizm Bakanı Günay İzmir'de: 'Biz Bir Halk Hareketiyiz, Emek, İnsanlık, Kardeşlik Hareketiyiz' (fotoğraflı
Haberler » Yerel » Kültür ve Turizm Bakanı Günay İzmir'de: 'Biz Bir Halk Hareketiyiz, Emek, İnsanlık, Kardeşlik Hareketiyiz' (fotoğraflı - Haberler

Kültür ve Turizm Bakanı Günay İzmir'de: 'Biz Bir Halk Hareketiyiz, Emek, İnsanlık, Kardeşlik Hareketiyiz' (fotoğraflı

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir'in Ödemiş İlçesine Bağlı Kaymakçı ve Bademli Beldelerini Ziyaret Etti

Kültür ve Turizm Bakanı Günay İzmir'de: 'Biz Bir Halk Hareketiyiz, Emek, İnsanlık, Kardeşlik Hareketiyiz' (fotoğraflı

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Kaymakçı ve Bademli beldelerini ziyaret etti. Kaymakçı beldesinde Cumhuriyet Meydanı'nda karşılanan Bakan Günay, kendisi için kesilmek istenen kurbanı bağışladı.

Belde halkına seslenen Bakan Günay, milletin tek kuruşunu ziyan etmeden, 'milletin ürettiğinin milletin kasasına girsin, yol, fabrika, iş olsun' diye uğraştıklarını belirtti.

Yeni bir siyasal hareket olduklarını, 'kendi kasasını doldurmak, çatışmak değil milleti barıştırmak, zenginleştirmek anlayışıyla yola çıktıklarını' dile getiren Bakan Günay, şunları söyledi:

'Biz bir halk hareketiyiz, emek, insanlık, kardeşlik hareketiyiz. Milletin kötü günlerini geride bırakmak, sağcı-solcu diye ayıran Kürt-Türk diye ayıran anlayışlar geride kalsın diye yürüyen bir anlayışız. Bize 4 seçimden bu yana çocuklarınızın istikbalini, memleketin haysiyetini teslim ettiniz. Size yemin ediyorum ki bu haysiyeti yere düşürmemek için gece gündüz çalışıyoruz. Dünyada ekonomik kriz oldu. Başbakanımız 'teğet geçecek' dedi, güldüler. Allah'a şükürler olsun teğet geçti. Turizmde Türkiye dünyanın önde gelen 10 ülkesi arasında. Ekonomik krizin olduğu geçen yıl bunların 9'u yılı eksiyle, zararla kapattı. Bir tek Türkiye artışla kapattı. Önceki yıla göre 1 milyon fazla insan geldi geçen yıl.'

Bakan Günay, arkalarındaki milletin gücünü sürekli hissettiklerini belirterek, 'Bunu Akdeniz'de aymazlar, kendini bilmez vicdansızlar gökten indirdikleri ateş toplarıyla yardım götürenleri mağdur etmeye çalıştıklarında, onlara 'dur' dediğimizde de biliyorduk. İsrail diğer ülkelere yaptığını Türkiye'ye yapmak istedi. 24 saat içinde dünyanın önünde diz çöktü. İçerde Türkiye'nin hakkını hukukunu koruyoruz, dışarıda da haysiyetini koruyoruz' dedi.

Geçmişte baskın olan siyasi anlayışın milleti bölmek üzerine olduğunu, kendilerinin cebinde Türkiye Cumhuriyeti nüfus kağıdı taşıyan herkesi bir ve eşit saydıklarını dile getiren Günay, bu birliği bozulmaması için herkesin mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

Yapılan Anayasa değişikliği paketine de değinen Bakan Günay, referandumun 12 Eylül gününe rastladığını belirterek, 'Darbecilerin yaptığı anayasa devam mı etsin, milletin yaptığı anayasa mı olsun? Bu kararı siz vereceksiniz. Demokrasiye evet, halkın egemenliğine evet' diye konuştu.

Öte yandan Günay, konuşması öncesi 'Kahrolsun İsrail' sloganı atan vatandaşları eliyle işaret ederek susturdu.

- 'SİYASAL ÇALIŞMA DEĞİL'

Günay, programı kapsamında Ödemiş Kültür Merkezi inşaatını ziyaret ederek, Bademli beldesine geçti. Günay, burada yaptığı konuşmada da yaptığı gezinin siyasal bir çalışma olmadığını, yakında bir seçimin de olmadığını ifade etti.

Bakan Günay, tüm hedeflerinin çocukların bu dönemden daha iyi bir hayat yaşamasını sağlamak olduğunu, bunu sadece Türkiye için değil Filistin, Suriye hatta İsrail için de dilediklerini kaydetti.

Günay, Bademli'de de vatandaşlardan Anayasa değişikliği paketi için destek istedi.

(TLA-SA) - İZMİR

Kaynak: AA

Manşet

Haberler