Kültür ve Turizm Bakanı Çelik'ten, Rahman Altın'a Tebrik
Advertisement

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik'ten, Rahman Altın'a Tebrik

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik'ten, Rahman Altın'a Tebrik
Anadolu Ajansı - Haberler | Kültür Sanat

Çelik, "15. Moondance Uluslararası Film Festivali"nde, "Kelebeğin Rüyası" için bestelediği müziklerle En İyi Film Müziği Ödülü'nü alan Altın'ı, sosyal medyadaki hesabından kutladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "15. Moondance Uluslararası Film Festivali"nde, "Kelebeğin Rüyası" için bestelediği müziklerle En İyi Film Müziği Ödülü'nü alan Rahman Altın'ı tebrik etti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Çelik, sosyal medyadaki hesabından attığı tweette, Altın'ı kutladı.

Türk sinemasının, 100. yılında, gerek müzikleriyle gerek filmleriyle uluslararası arenada önemli başarılar elde ettiğini vurgulayan Bakan Çelik, Altın'ın, festivalde aldığı ödüle dikkat çekti.

Çelik, şunları kaydetti:

"57. Grammy ödülleri için de 4 ayrı dalda aday adayları arasında güçlü bir yeri olan Rahman Altın'ın Amerika'da aldığı bu ödül, Kelebeğin Rüyası film müziklerine Grammy yolunda da çok büyük destek sağlamış oldu. Ayrıca Rahman Altın, Kelebeğin Rüyası filmine bestelediği müzikler ile 15. Milano Uluslararası Film Festivalinde (İtalya) en iyi film müziği, 13. World Soundtrack Academy'de de (Belçika) 'halkın seçimi' ödüllerine layık görüldü. Amerika'nın Cannes'ı olarak gösterilen festivalde, 'Kelebeğin Rüyası' en iyi aktör (Mert Fırat) ve en iyi film dallarında da ödül aldı. Sinemamızın 100. yılında hem filmlerimizle hem de müziklerimizle uluslararası arenada önemli başarılar elde ediyoruz." - Ankara

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title