Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da

Bakan Çelik: "Bugün, milli gelirin kaç kat arttığı ortadadır.

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Adana'da

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Bugün milli gelirin kaç kat arttığı ortadadır. Bugün, 11 yıl önce yüzde 30'larda olan enflasyonun nasıl tek rakamlara indirildiği ortadadır" dedi.

Bakan Çelik, partisince Çukurova ilçesi Kenan Evren Bulvarı'ndaki kapalı semt pazarında düzenlenen mitinge katılarak, vatandaşlara hitap etti.

Yaklaşık bir hafta içinde Adana ve Çukurova ilçesinde yeni bir sayfa açacaklarını ifade eden Çelik, 30 Mart'taki yerel seçimlerin önemine dikkati çekti.

AK Parti'nin Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının şimdiye kadar bütün projelerini açıkladığını vurgulayan Çelik, şunları söyledi:

"Dikkat ederseniz gerek CHP'nin gerek MHP'nin adayları henüz projelerini sizle paylaşamadılar. Çünkü projeleri yok. Bazıları bu hafta açıklayacaklar, yani bu aslında seçmene gösterilen saygıyı gösteriyor. Seçime bir hafta zaman kalırken daha yeni sizlerin önüne projeler konuluyor. Halbuki siyasetin esası vatandaşa saygıdır, seçmene saygıdır. Yani size belli bir zaman önce projeler açıklanmalı ki siz farklı projeler arasında yarışların nasıl yapıldığını, rekabetin nasıl oluştuğunu görebilesiniz. Eğer şimdiye kadar MHP ve CHP projelerini açıklayamamışsa bu şu demektir, 'AK Parti'nin açıkladığı projeleri görelim, AK Parti'nin diğer illerde açıkladığı projeleri görelim arta kalan bir şey varsa bunları biz sahiplenelim' demektir. Ama bunlar için de vatandaşın şu soruyu sorması gerekiyor, her açıklanan projenin parayla, hangi kaynakla, hangi finansmanla yapılacağını sorması gerekiyor. Bizim Çukurova için açıkladığımız projeler, Büyükşehir için açıkladığımız 50 projenin hepsinin finansman modeli, parasının nasıl bulunacağı ve nasıl yapılacağı bellidir."

"Her ay Adanalı'nın cebinden metro ve benzeri projelere, ölü projelere, yanlış projelere, soygun projelerine, Adanalı'yı soyma projelerine trilyonlarca lira para gidiyor" diyen Çelik, "İyi yöneticilerin kaynak doğru kullanması, bu kaynaklarla da vatandaşa hizmet üretmesi gerekir. Bugün milli gelirin kaç kat arttığı ortadadır. Bugün, 11 yıl önce yüzde 30'larda olan enflasyonun nasıl tek rakamlara indirildiği ortadadır" dedi.

"Bu seçime iki parti giriyor"

Çelik, yeni Adana ve Çukurova'yı 30 Mart'tan sonra inşa etmek üzere hep beraber karar vereceklerini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Bakın bu seçime 20-25 tane parti girmiyor, bu seçime iki tane parti giriyor. Bir tanesi eski Türkiye partisi. Eski Türkiye partisinin içinde MHP, CHP, BDP ve Türkiye'nin önünü kesmek isteyen herkes var. Bir de bunların tek sermayesi korku yaymak, Türkiye'nin ayağındaki prangaları arttırmak, Türkiye'nin özgüveninin kırmaya çalışmak. Bunların karşısında ise Türkiye'nin özgüvenine dayanan, Türkiye'nin gerçek kimliğine dayanan yeni Türkiye'nin partisi tek başına AK Parti var."

Çelik, bazı vatandaşlarla fotoğraf çektirip bir süre sohbet ettikten sonra miting alanından ayrıldı. - Adana