Kültür Shock 2 Konser İçin Ülkemizde! - Haberler
Haberi Paylaş

Kültür Shock 2 Konser İçin Ülkemizde!

Bültenler - Haberler | Güncel
Kültür Shock 2 Konser İçin Ülkemizde!

Kültür Shock %100 Music konserleri kapsamında 5 Mart Perşembe günü İstanbul Nublu'da, 6 Mart günü ise Ankara Eski Yeni sahnesinde olacak.

Balkan müziği veya Çingene Punk'ı olarak nitelendirilen müzik akımının günümüzdeki en önemli iki temsilcisinden biri olarak kabul edilen KULTUR SHOCK, yeni albümlerini takiben"IX"turnesinde %100 Music konserlerinin Mart ayı konuğu olarak bir kez daha İstanbul ve Ankara'ya geliyor.

Bir grup düşünün ki hepsi birer dünya vatandaşı olan üyeleri ile birlikte Seattle'dan
yola çıksın. Vokalistleri Gino, Amerikan müzik camiasına Joan Baez tarafından takdim edilsin. Stüdyo albümlerinde Nirvana'nın prodüktörü Jack Endino yer alsın. Gogol Bordello ile birlikte Balkan müziğinin günümüzdeki en önemli iki temsilcisinden biri sayılsın. Sahne performansları ve eşine ender rastlanır enerjileri ile New York Times başta olmak üzere önde gelen yayın organları tarafından en iyi canlı performans gruplarından biri olarak sıklıkla not edilsin. Dünyanın dört bir yanını onlarca defa turlasın ve efsanevi Dead Kennedys vokalisti Jello Biafra tarafından "Punk Rock'ın olması gereken hali" tanımıyla işaret edilsin.

Bu grup KULTUR SHOCK. Keza tanık olacağınız sahne performansının ertesi günü bütün gece dans etmekten bitap düşmüş, şarkıları hep bir ağızdan söylemekten sesiniz kısılmış, dakikalar boyunca bir an bile yavaşlamayan konser sonrası hala bir önceki geceyi düşünürken siz de bunu zihninizde haykırıyor olacaksınız. Biz de öncesinde, Kultur Shock için yaratılabilecek en uygun ortamı oluşturmanın sözünü size verip, gerçek bir %100 canlı müzik performansına tanık olmak için sizinle beraber heyecanla geri sayacağız.

Grubun vokalisti Gino Yevdjevich'in sahnenin dört bir yanını dolduran enerjisi ve eşsiz sesi, Paris Hurley'in, ismini aldığı gece masallarını süsleyen şehri kıskandıran keman soloları, Guy Davis'in Amerika'yı arşınlayan arsız bas bukleleri, kimi zaman akordiyonu, kimi zaman saksafonu eline alan Amy Denio'nun üzerine gelen spot ışıklarına narin bir selam çakan tınıları bu performansın sadece ipuçları.

Tamamına %100 Music konserleri kapsamında 5 Mayıs 2015 Perşembe akşamı
İstanbul Nublu ve 6 Mart 2015 Cuma akşamı Ankara EskiYeni sahnelerinde Vera Müzik organizasyonuyla tanık olacağız.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title