ZBEÜ'de Türk Mutfağı ve Zonguldak Mutfağı konuşuldu - Haberler
Haberi Paylaş

ZBEÜ'de Türk Mutfağı ve Zonguldak Mutfağı konuşuldu

İhlas Haber Ajansı - Onur Altındağ - Kültür Sanat
 - Güncelleme:

ZBEÜ'de Türk Mutfağı ve Zonguldak Mutfağı konuşuldu Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde Türk Mutfağı ve Zonguldak Mutfağı konuşuldu.

ZBEÜ'de Türk Mutfağı ve Zonguldak Mutfağı konuşuldu

ZONGULDAK - Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde Türk Mutfağı ve Zonguldak Mutfağı konuşuldu. Zonguldak'ın yöresel lezzetlerinin dikkat çekildiği panelde yöresel pazarlardaki çeşitliliğe de vurgu yapıldı.

ZBEÜ Sezai Karakoç Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen panelde "Türk Mutfağı ve Zonguldak Mutfağı'nın Dünü, Bugünü, Yarını" konuşuldu. Devrek MYO Aşçılık Programı Doktor Öğretim Üyesi İhsan Kazkondu, Türk Mutfağı'nda Zonguldak'ın önemine dikkat çekti. Devrek ilçesindeki yöresel lezzetlerin yanı sıra yöresel pazarların da canlılığına dikkat çeken Kazkondu, katıldıkları yarışmalarda Türkiye ikinciliği gibi bir çok dereceler elde ettiklerini vurguladı. Kazkondu, katıldıkları uluslararası yarışmalarda yöresel lezzetlere yer verdiklerinin altını çizdi.

Yöresel restoranların olmayışının dezavantaj olduğunu ifade eden Kazkondu, Ömür Akkor'un Gözünden Zonguldak Mutfağı ve Kültürü çalışmasına ilişkin bilgiler aktardı. Osmanlı Mutfağı'nın önemine de değinen Kazkondu, günümüzde de Türk gastronomisinin zirve bir noktada olduğunun söylenebileceğini ifade etti.

İhlas Haber Ajansı / Onur Altındağ - Kültür Sanat

Bülent Ecevit Üniversitesi Zonguldak Devrek Türk Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title