Yok Böyle Keyif! - Haberler
Haberi Paylaş

Yok Böyle Keyif!

Bültenler - Kültür Sanat
 - Güncelleme:
Yok Böyle Keyif!

Büyükşehir'in açık hava sinema gösterimleri başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 3 yıldır büyük ilgi gören "Çim üstünde Sinematek gösterimleri"ne başladı. Tarihi Havagazı Fabrikası'ndaki ilk gösterim "Kayıp Çocuklar Şehri" filmi ile başladı. Vizyona girdiği dönemde büyük ses getiren Fransız filmini çimler üzerinde seyreden İzmirliler keyifli bir akşam geçirdi. Gösterim öncesinde, filme ilişkin bir sunumun da yapıldığı geceye İzmirliler büyük ilgi gösterdi.

Büyükşehir Belediyesi, gelenekselleşen,"Yeniden Sinematek" etkinliklerine yaz dönemi boyunca Tarihi Havagazı Fabrikası'nda devam edecek. "Sinematek – Açık Hava Yaz Sinemaları", 5 Eylül'e kadar her Çarşamba saat 21.00'de ücretsiz olarak İzmirlilerle buluşacak.

Hangi film ne zaman?

11 Temmuz akşamı, Hong Kong – Fransa yapımı "Aşk Zamanı", İzmirli sinemaseverlerle buluşacak. Uzak Doğu'nun usta yönetmeni Kar Wai Wong, bu filmiyle aşk, nezaket ve yalınlığı görsel bir şölene dönüştürmeyi başarıyor.

18 Temmuz akşamı, "Yaşamın Renkleri" filmi beyaz perdede olacak. Özgürlüğün olmadığı bir yaşamın gerçek olamayacağını tüm çıplaklığıyla işleyen filmin yönetmeni Gary Ross.

25 Temmuz akşamı gösterilecek olan "Fargo", izleyiciyle ilk buluştuğunda büyük ses getirmişti. Cohen kardeşler tarafından yönetilen film, "en iyi özgün senaryo" ve "en iyi kadın oyuncu" dallarında Oscar ödülü kazanmıştı.

1 Ağustos akşamı, "Paris Seni Seviyorum" filmi gösterilecek. "Paris ve aşk" konusu, 20 usta yönetmenin kamerasından, 20 farklı aşk ve Paris hikayesi beyaz perdeye yansıyor. Dört yıl süren bir emeğin çalışması olan filmi sadece 7 yaş ve üzeri İzmirliler izleyebilecek.

8 Ağustos'ta Yunanistan'ın ünlü yönetmenlerinden Theodoros Angelopoulos'un "Zamanın tozu" filmi gösterilecek.

15 Ağustos'da ise dünyada büyük ses getiren Fatih Akın'ın "Soul Kitchen" (Aşka ruhunu kat" isimli filmi İzmirlilerle buluşacak. Senaryosunu Fatih Akın ve Adam Bosdoukos'un birlikte yazdığı film, 13 yaş ve üzeri seyircilere açık olacak.

22 Ağustos'da gösterilecek "Ay" (Moon) filmi de 13 yaş üzeri seyircilere açık. İngiliz yapımı bilim kurgu, dram filminin yönetmeni Duncan Jones.

29 Ağustos'taki gösterim "Pina" olacak. Film, 2009 yılında hayata gözlerini yuman Alman kareograf Pina Bausch'a bir saygı duruşu niteliğinde. Dansın büyüsünü beyaz perdeye aktaran filmin yönetmeni Wim Wenders.

5 Eylül'deki son gösterim ise Arizona Dream.

Bültenler / Kültür Sanat

Emek Sineması Paris Eylül Kültür Sanat Haberler

title