Haberi Paylaş

YEE, Bosna Hersek'te resim yarışması düzenledi

Kültür Sanat Haberleri

YEE, Bosna Hersek'te resim yarışması düzenledi

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Bosna Hersek'te "Bosna Hersek'te Osmanlı Mimarisi" temalı resim yarışması yaptı.

Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Bosna Hersek'te "Bosna Hersek'te Osmanlı Mimarisi" temalı resim yarışması yaptı.

Yarışmaya, ülkedeki 12 farklı okuldan 85 öğrenci katıldı.

Yarışma birincisi Blagaj İlkokulu öğrencisi İman Golos, ikincisi Jablanica Suljo Cilic İlkokulu öğrencisi Faris Begic, üçüncüsü ise Celebici İlkokulu öğrencisi Merjem Gabela oldu.

Mostar YEE Müdürü Yunus Dilber burada yaptığı açıklamada, "Bölgedeki öğrencilerin çizim, yazma, beste yapma ve daha pek çok konuda yetenekli olduğunu biliyoruz. Bu sefer Türkçe öğrenen öğrencileri esas almadık. Katılımcılar beşinci sınıf öğrencileri. İlk 30'u sergilemeye karar verdik ve kataloğumuza koyduk." diye konuştu.

En iyi eserlerin Mostar YEE binasında sergileneceği ifade edildi.

Etkinliğe Türkiye'nin Mostar Başkonsolos Yardımcısı Gamze Algun, Hersek Neretva Kantonu Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Bakanı Rasid Hadzovic ve Pedagoji Enstitüsü Müdürü Enisa Golos katıldı.

Yunus Emre Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title