Haber : Yazar Hayati İnanç, "Can Veren Pervaneler" söyleşisine katıldı - Haberler

Haberi Paylaş

Yazar Hayati İnanç, "Can Veren Pervaneler" söyleşisine katıldı

 - Güncelleme:
Yazar Hayati İnanç, 'Can Veren Pervaneler' söyleşisine katıldı

Yazar Hayati İnanç, Üsküdar Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşide edebiyatseverlerle bir araya geldi.

Yazar Hayati İnanç, Üsküdar Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşide edebiyatseverlerle bir araya geldi.

İnanç, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezinde "Yazar Hayati İnanç ile Can Veren Pervaneler" söyleşisinde Divan Edebiyatı'nın geçmişine ilişkin bilgi verdi.

7 kitaptan oluşan serisiyle aynı adı taşıyan söyleşide İstanbulluları Divan Edebiyatı'nın tarihine uzanan yolculuğa çıkaran İnanç, unutulmaya yüz tutan Divan Edebiyatı'nın kültürel özelliklerini anlattı.

İnanç, şunları kaydetti:

"Web sayfamda 'Şu kitaplar vasiyetimdir.' dedim. 7-8 asırdan beri bize hocalık, önderlik etmiş temel eserler. Fatih merhumun hocaları yazmış, Abdülhamit merhum ev ev dağıttırmış, geldik milenyum çağına kafalar karışmaya başladı herkes çok bilir oldu. Hem Fatih'in hem Abdülhamit'in mirasını takiben ben de vasiyetim olarak web sayfama koydum. Kitaplar oradan okunabiliyor. Kimse yanlış anlamasın, kendi yazdığım naçiz kitaplardan söz etmiyorum. Söz konusu bile değil. Ama bunlar öyle değil, bunlar temel kitaplar. Olmazsa olmaz. Medeniyetimizin merkezinde, ekseninde bunlar. Kişi sevdiğiyle beraberdir. Hz. Peygamberi öven, anlatan ve adına naat dediğimiz öyle güzel eserler verdiler ki bambaşka bir külliyattır."

İnanç, sözlerini Şair Hüseyin Siret Özsever'in şiiriyle tamamladı.

Üsküdar Belediyesi Divan Edebiyatı Hayati İnanç Kongre Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title