Haberler

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Son Güncelleme:
Abone Ol

Adana'da düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'En İyi Film Ödülü' Umut Subaşı'nın yönettiği 'Sanki Her Şey Biraz Felaket' adlı filme verildi. 'En İyi Erkek Oyuncu Ödülü' Ahmet Ağğün'e, 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü' ise Selen Kurtaran'a layık görüldü.

ADANA'da, bu yıl 30'uncusu düzenlenen 'Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nde 'En İyi Film Ödülü', Umut Subaşı'nın yönettiği 'Sanki Her Şey Biraz Felaket' adlı filme verildi. 'En İyi Erkek Oyuncu Ödülü' 'Karganın Uykusu' filmindeki performansıyla Ahmet Ağğün'e, 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü' ise 'Cam Perde' filmindeki performansıyla Selen Kurtaran'a verildi.

Çukurova Üniversitesi Kongre Salonu'nda düzenlenen 'Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali' Ödül töreni, katılımcıların kırmızı halı geçişiyle başladı. Ardından Bülent Ortaçgil ve orkestrası sahneye çıkarak şarkılarını seslendirdi. Gülay Afşar ve Yetkin Dikinciler'in sunuculuğunu yaptığı törene Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kent protokolü, sanatçılar ve izleyiciler katıldı. Törende ilk olarak bu yıl hayatını kaybeden sanatçılar anıldı. Ardından konuşma yapan Başkan Karalar, Adana'nın çok sayıda değerli sanatçı çıkardığını belirtti. Katılımın çok iyi olduğunu ve bundan dolayı sevinçli olduklarını kaydeden Karalar, "Sanat olmazsa bir ülkede aydınlık olmaz. Biz yöneticiler her fırsatta sanatın, sanatçının yanında olmalıyız. Onlara engel değil destek olmalıyız. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk Sineması'na katkı koyan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Törende ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yıl dönümü olması nedeniyle verilen "Sinemanın Yüzü" ödüllerini emektar sanatçılar Türkan Şoray ve Kadir İnanır aldı. Ayrıca hastalığı nedeniyle tedavisi süren yapımcı Türker İnanoğlu da 'Emeğe Saygı' plaketine layık görüldü. Daha sonra üniversite öğrencilerinin kısa filmlerine ödülleri dağıtıldı.

EN İYİ FİLM 'SANKİ HER ŞEY BİRAZ FELAKET'

En İyi Film ödülü, Umut Subaşı'nın yönettiği 'Sanki Her Şey Biraz Felaket' filmine verildi. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü Karganın Uykusu filmindeki performansıyla Ahmet Ağğün, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ise Cam Perde filmindeki performansıyla Selen Kurtaran'a verildi.

FESTİVALDE, UZUN METRAJ FİLMLER KATAGORİSİ'NDE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN SANATÇI VE ESERLER

- En İyi Film Ödülü: Sanki Her Şey Biraz Felaket

- Sinemanın Yüzü Ödülü: Kadir İnanır ve Türkan Şoray

- Yılmaz Güney Ödülü: Karganın Uykusu

- Adana İzleyici Ödülü: Karganın Uykusu

- Juri Özel Mansiyon Ödülü: Leyla, Reyhan, Asya (Bir Gün 365 Saat)

- En İyi Yönetmen Ödülü: Umut Subaşı (Sanki Her Şey Biraz Felaket)

- En İyi Senaryo Ödülü: Umut Subaşı (Sanki Her Şey Biraz Felaket)

- En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Selen Kurtaran (Cam Perde)

- En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Ahmet Ağğün (Karganın Uykusu)

- En İyi Müzik Ödülü: Canset Özge Can (Karganın Uykusu)

- En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Ziya Kasapoğlu (Karganın Uykusu)

- En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Meral Aktan (Annesinin Kuzusu)

- En İyi Kurgu Ödülü: Fikret Reyhan (Cam Perde)

- En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Elit İşcan (Suyun Üstü) Nilay Erdönmez (Yüzleşme)

- En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Necip Memili (Annesinin Kuzusu) Okan Urun (Yüzleşme)

- Umut Veren Kadın Oyuncu Ödülü: Deniz Altan (Kıyıda)

- Umut Veren Erkek Oyuncu Ödülü: Eser Ağçalı (Karganın Uykusu)

- Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen Ödülü: Açık Kapılar Ardında (Alpgiray Uğurlu)

- SİYAD Cüneyt Cebenoyan En İyi Film Ödülü: Sanki Her Şey Biraz Felaket (Umut Subaşı)

- Kadir Beycioğlu Jüri Özel Ödülü: Cam Perde

- Emeğe Saygı Plaketi: Türker İnanoğlu

- En İyi Belgesel Mansiyon Ödülü: Planöz (Vahit Sarıtaş)

- Belgesel Dalında Jüri Özel Ödülü: Aladağ Bir Yürek Yangını (Ersin Erçin)

- En İyi Belgesel Ödülü: Rodakis'i Ararken (Kerem Soyyılmaz)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Kültür Sanat

Adana Altın Koza Film Festivali Adana Sinema Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

Esra Erol Altın Kelebek ödülü aldı mı? Esra Erol ne ödülü aldı? Nuri Köşkdere kimdir, nereli? AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nuri Köşkdere neden istifa etti? Bugün maç var mı? 4 Aralık hangi maçlar var, saat kaçta? Fenerbahçe-Sivasspor maçı ne zaman, saat kaçta? Fenerbahçe-Sivasspor hangi kanalda, şifresiz mi? Naci Görür İstanbul depremi açıklaması nedir? 4 Aralık Naci Görür İstanbul depremi için ne dedi? Bursa hangi fay hattında? Bursa'da aktif kaç fay hattı var, nereden geçiyor? Marmara fay hattı Bursa'dan geçiyor mu? Bursa'da okullar tatil mi? Bursa Valiliği deprem açıklaması! Deprem dolayı okullar tatil mi? Lütfi Doğan kimdir, öldü mü? Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan neden öldü? İos deprem uyarı sistemi var mı? iPhone deprem bildirimi nasıl açılır? AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ SINAV TARİHLERİ 2023-2024 | AÖL sınavları ne zaman, online mı olacak? Güncel AÖL sınav takvimi! ANDROID DEPREM UYARI SİSTEMİ NEDİR, NASIL ÇALIŞIYOR? Deprem uyarı sistemi nasıl ayarlanır? Android deprem uyarı sistemi nasıl kullanılır? Çerkezköy Deprem Son Dakika! Çerkezköy'de deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Çerkezköy'de nerede deprem oldu? İzmit deprem mi oldu? SON DAKİKA! Kocaeli kaç şiddetinde deprem oldu? BURSA'DA DEPREM SON DAKİKA! Bursa'da deprem mi oldu, kaç şiddetinde? 4 Aralık Bursa'da nerede deprem oldu? Yalova deprem mi oldu? SON DAKİKA! 4 Aralık Yalova kaç şiddetinde deprem oldu?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title