Türk mutfağı Yeni Zelanda'da tanıtıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Türk mutfağı Yeni Zelanda'da tanıtıldı

AA - Behlül Çetinkaya - Kültür Sanat
 - Güncelleme:
Türk mutfağı Yeni Zelanda'da tanıtıldı

Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında Yeni Zelanda'da "Asırlık Tariflerle Türk Yemekleri Kursu" düzenlendi.

Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında Yeni Zelanda'da "Asırlık Tariflerle Türk Yemekleri Kursu" düzenlendi.

Türkiye'nin Wellington Büyükelçiliğinden yapılan açıklamaya göre ülkenin önde gelen aşçılık okullarından Le Cordon Bleu'de Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" kitabından sağlıklı, yaratıcı ve sürdürülebilir yapısıyla ön plana çıkan tarifler uygulamalı gösterildi.

Büyükelçilik Şefi Özcan Kurt tarafından verilen eğitime okulun öğrenci ve mezunlarının yanı sıra Wellington'da bulunan diplomatik temsilciliklerin çalışanları ve aileleri katıldı.

Türkiye'nin Wellington Büyükelçisi Ömür Ünsay kursun açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin coğrafyasını ve iklim çeşitliliği yansıtan Türk mutfağının aynı zamanda binlerce yıllık Türk kültürünün kuşaktan kuşağa zenginleştirilerek aktarılan önemli bir unsuru olduğunu vurguladı.

Ünsay, bu zenginliğin Yeni Zelanda'da aşçı adayları başta olmak üzere yemek tutkunlarına tanıtılmasından da ayrıca mutlu olduğunu söyledi.

Etkinliğin kapanışında Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı kitabı okul kütüphanesinde kullanılmak üzere Le Cordon Bleu Direktörü Susan Townshend'e takdim edildi.

AA / Behlül Çetinkaya - Kültür Sanat

Yemek Tarifi Yeni Zelanda Türkiye Türk Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title