Haberler

Reha Erdem'in yeni filmi 'Neandria', Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde prömiyer yapacak

Kültür Sanat Haberleri

Reha Erdem'in yazıp yönettiği 'Neandria' adlı yeni filmi, Türkiye prömiyerini 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yapacak. Film, bir antik kentin yakınlarındaki yoksul bir köyde yaşayan genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Ayrıca, Erdem'in ilk filmi 'A Ay' da festivalde gösterilecek ve Erdem, sinemaseverlere 35 yıllık film yapım sürecini anlatacak.

Reha Erdem'in yazıp yönettiği "Neandria" adlı yeni filmi, Türkiye prömiyerini 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yapacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin açıklamasına göre, 7-14 Ekim'de düzenlenecek festivalde gösterilecek Erdem'in son filmi "Neandria", bir antik kentin yakınlarındaki yoksul bir köyde annesiyle yaşayan ve atletizm yarışlarına hazırlanan "Suna" adlı genç kadını odağına alıyor.

Çekimleri Çanakkale'nin Kayacık köyünde ve Neandria antik kentinde gerçekleştirilen filmde Deniz İlhan, Ahmet Rıfat Şungar, Bülent Emin Yarar, İnci Nur Daşdemir, Nihal Yalçın, ???????Izzy, Nur Fettahoğlu, Serkan Keskin, Gizem Katmer, Ayşegül Kopartan ve Tanıl Bora rol alıyor.

Reha Erdem'in 1988 yapımı ilk filmi "A Ay" da Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün restore edilmiş kopyasıyla 35 yıl sonra ilk kez gösterilecek.

Erdem, ayrıca festivalde "A Ay"dan "Neandria"ya uzanan 35 yıllık film yapım sürecini söyleşide sinemaseverlere aktaracak.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Film Festivali Reha Erdem Antalya Sinema Kültür Sanat Haberler

title