Haberler

Phaselis Festivali'nde Caz Rüzgarı Esti

Son Güncelleme:
Abone Ol

Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen Phaselis Festivali'nin son gününde antik şehirde Flapper Swing Grubu sahne aldı ve büyük ilgi gördü.

ANTALYA'nın Kemer ilçesinde bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Phaselis Festivali'nin son gününde antik şehirde caz rüzgarı esti. Sahneye çıkan Flapper Swing Grubu sanatseverlerden büyük ilgi gördü.

Kemer ilçesinin 2 bin yıllık tarihi ile her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Phaselis Antik Kenti'nde Kemer Yöresi Tanım Vakfı (KETAV) tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kemer Kaymakamlığı, Kemer Belediyesi'nin destekleriyle Cumhuriyetin 100'üncü yılına atfen bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Phaselis Festivali'nin kapanışında sahneye Flapper Swing Grubu çıktı.

Vokalde Nevin Hetmanek, gitarda Erhan Erbelger ve Tomas Hetmanek, saksafonda Batu Şallıel ve kontrbasta Oğuz Alp Erdoğmuş'dan oluşan Flapper Swing Grubu, cazın altın çağı olarak bilinen 1920'ler ve 1930'ların parçalarını Phaselis Antik Kenti'nde sanatseverlerle buluşturdu. Yaklaşık 1 saati aşkın süre sahnede kalan grup sanatseverlere unutulmaz dakikalar yaşatırken uzun süre alkışlandı.

Festivalin tamamlanmasının ardından konuşan KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, "Bu yıl Vakfımız tarafından Cumhuriyetimizin 100'üncü yılına atfen 13'üncüsünü düzenlediğimiz Phaselis Festivali, Flapper Swing konserimizle tamamlandı. Festivalimizin düzenlenmesine destek veren başta Kültür ve Turizm Bakanlığımıza, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sayın Dr. Candemir Zoroğlu'na, Kemer Kaymakamlığımıza ve Belediyemize, ayrıca Vakfımız adına organizasyonu düzenleyen Genel Sekreterimiz Filiz Ceylan Eraslan'a, destek veren turizmcilerimize ve elbette konserlerimize katılan tüm sanatseverlere teşekkür ederiz" dedi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Kültür Sanat

Kemer Belediyesi Antalya Kemer Turizm Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 1 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 1 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 1 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title