Haberi Paylaş

M. Fatih Çıtlak - Mesnevi Okumaları

M. Fatih Çıtlak - Mesnevi Okumaları

Kültür Sanat Haberleri

En uzun süreli ve katılımı en çok olan kültürel faaliyet olarak kayda geçen Mesnevi Sohbetleri’ne davetlisiniz.

"Sakın Allah Teala'nın huzuruna çıkmaya, ona yakın olmaya bizim için izin yoktur deme. Zira kerim olanlarla alışveriş yapmak hiç de zor değildir. Onlar kendileri kazanmak için değil, başkalarına kazandırmak için pazar kurarlar. O halde bu niyet ve azimle dinle..." Hz. Pir Muhammed Celaleddin-i Rumi'nin muhteşem eseri Mesnevi-i Manevi 2007 yılından beri Yunus Emre Kültür Merkezi'nde araştırmacı yazar Mehmet Fatih Çıtlak beyefendinin dilinden günümüz insanına hitap ediyor. Cumhuriyet tarihinde yerel yönetimlerce düzenlenen en uzun süreli ve katılımı en çok olan kültürel faaliyet olarak kayda geçen Mesnevi Sohbetleri'ne davetlisiniz.

Kaynak: Antoloji.Com / Kültür Sanat

Fatih Çıtlak Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Antoloji.Com tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Antoloji.Com tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Antoloji.Com kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title