Haberi Paylaş

Genco Erkal; Yeni Sezonda

Genco Erkal; Yeni Sezonda

"Yılın Tiyatro Oyunu Ödülü"nü alan oyunu "Ben Bertolt Brecht"; Erkal'ın yoğun turne programının ardından İstanbul'da!

4 Kasım 2012, Pazar günü saat 18:00'de sezonun ilk oyunu ile Kozyatağı Kültür Merkezi'nde sahnelenecek olan "Ben Bertolt Brecht"; 6 Kasım 2012, Salı günü saat 20:30'da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde, 7 Kasım 2012, Çarşamba günü de saat 21:00'de Profilo Büyük Salon'da seyirciyle buluşuyor.

Bertolt Brecht'in şiir, şarkı ve öykülerinden uyarladığı oyunu "Ben Bertolt Brecht" oyunu için "Brecht'in dönüşü olsun" diyen Genco Erkal ; Kıbrıs, Antalya, Samsun, Trabzon, Konya turnelerinin ardından yeni sezon için İstanbul'a dönüş yaptı. Genco Erkal ; insanın gözünü açan, ufkunu genişleten, sorduğu sorularla kışkırtan, uyaran, baştan çıkaran Bertolt Brecht'i yeniden sahneye davet ederek "Şimdi Brecht zamanı!"dediği oyununu tüm hızıyla sahnelemeye devam ediyor.

Piyanist Yiğit Özatalay'ın canlı performansı eşliğinde sahnelenen oyuna Kurt Weill, Hans Eissler, Paul Dessau ve Sarper Özsan'ın müzikleri imza atıyor. Dünyanın düzeni, kadının konumu ve savaş gibi konularda eğlenceli bir yolculuğa çıkaran oyunun sahne tasarımını Ali Yenel, giyisilerini Özlem Kaya, ışık tasarımını Yüksel Aymaz yapıyor. Koreografisini Tan Temel, Sernaz Demirel'in üstlendiği oyunda ki Brecht'e ait şiir ve öyküleri dilimize A. Kadir, Asım Bezirci, Ali Sait, Arif Gelen, Can Yücel, Gülen Fındıklı, Hasan Kuruyazıcı, Sevgi Soysal ve Zehra İpşiroğlu çevirirken, şarkı sözlerini Genco Erkal ve Tuncay Çavdarçevirdi. Yönetmenliği tiyatro duayeni Genco Erkal'a ait oyunun müzik yönetmeni ise, aynı zamanda müzikleri düzenleyen Emin Fındıkoğlu.

Genco Erkal ve Tülay Günal'ın birlikte rol aldığı "Ben Bertolt Brecht"; 4 Kasım 2012, Pazar günü saat 18:00'de, Kozyatağı Kültür Merkezi'nde, 6 Kasım 2012, Salı günü saat 20:30'da Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi'nde, 7 Kasım 2012, Çarşamba günü saat 21:00'de Profilo Büyük Salon'da, tiyatro severlerle buluşuyor.

Kaynak: Bültenler / Kültür Sanat

Bertolt Brecht Genco Erkal İstanbul Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Son Dakika Haberleri

title