Haberler

  Dorantes & Taksim Trio: "Gypsies From Mediterannean"

  Abone Ol

  Kapı Açılış: 20.30Dorantes & Taksim Trio: 21.00Lebrija'dan İstanbul'a uzanan melodileriyle Dorantes ve Taksim Trio'yu bir araya getiren Akdeniz'de Çingeneler etkinliği, 5 Nisan'da Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde!

  Kapı Açılış: 20.30

  Dorantes & Taksim Trio: 21.00

  Lebrija'dan İstanbul'a uzanan melodileriyle Dorantes ve Taksim Trio'yu bir araya getiren Akdeniz'de Çingeneler etkinliği, 5 Nisan'da Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde!

  Piyanist ve besteci David Peña Dorantes, geleneksel ve avangartı bir araya getiren özgün tarzıyla flamenkoya bambaşka bir tat katmış bir isim. Bir enstrüman olarak piyano ve bir tür olarak flamenkonun etrafındaki geleneksel kuralları ve sınırları yıkıp piyanoyu flamenko için inovatif bir araç olarak kullanan usta sanatçı; klasik müzik, flamenko ve cazı zarifçe bir araya getiriyor.

  Fransız besteci Claude Debussy ve klasik cazdan etkilenen Dorantes; Orodboy, Sur, Sin Muros ve Paseo a dos adlı 4 albüm yayınladı. Kariyeri boyunca Lole Montoya, Alba Molina, Susheela Raman, El Barrio, Arcángel, Carmen Linares, Miguel Poveda, José Mercé, Theodossi Spasov, Estrella Morente, Taksim Trio ve Renaud Garcia-Fons gibi isimlerle çeşitli işbirliklerine giden Endülüslü müzisyen, 2009'da İspanya Kültür Bakanlığı tarafından layık görüldüğü Genç Yaratıcı Ödülü'yle flamenkoda 21. yüzyılın en önemli isimlerinden biri olduğunu kanıtladı.

  Hüsnü Şenlendirici (klarnet), Aytaç Doğan (kanun) ve İsmail Tunçbilek (bağlama) gibi enstrümanlarında duayen üç isimden oluşan Taksim Trio, 2007'de kuruldu. Grubun kendi adını taşıyan ilk albümü, Doublemoon etiketiyle yayınlanırken müzisyenlerin farklı projelerine yöneldiği birkaç yılın ardından Taksim Trio 2, 2013'te Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle piyasaya sürüldü. Son olarak geçtiğimiz yıl Ahi'yi yayınlayan Taksim Trio, 10 yıla varan birliktelikleri boyunca hem Türkiye'nin hem de dünyanın birçok değerli mekanında sayısız konser verdi.

  2016'da düzenlenen Sevilla Bienali'nde performansıyla izleyenleri büyüleyen Dorantes ve Taksim Trio, Akdeniz'in iki yakasından melodilerin ahengini gösterecekleri unutulmaz bir gece için bir kez daha bir araya geliyor! Akdeniz'de Çingeneler, 5 Nisan'da Zorlu PSM Drama Sahnesi'nde!

  Detaylar :

  İl : İstanbul

  İlce : Beşiktaş

  Mekan : Zorlu Center PSM Drama Sahnesi

  Mekan Adresi : Levazım Mah. Koru Sok. No: 2/PSM/70 Zincirlikuyu

  Başlangıç Saati : 05.04.2017 20: 30: 00

  Bitiş Saati : 05.04.2017 22: 30: 00

  Kategori : Dorantes & Taksim Trio: "Gypsies from Mediterannean" Tür : Konser

  Ücretlimi? : Hayır

  Kaynak: Etkinlik.io / Kültür Sanat

  İstanbul Akdeniz Taksim Kültür Sanat Haberler

  1000
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title