Haberler

Çankaya Belediyesi Açık Hava Sinema Günleri Sona Erdi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Çankaya Belediyesi'nin temmuz ayında başladığı Açık Hava Sinema Günleri, 24 Eylül'de sona erdi. Çankaya'da 18 farklı noktada gösterilen sinemanın ilgi çeken filmlerini yaklaşık 30 bin kişi izledi.

Çankaya Belediyesi'nin temmuz ayında başladığı Açık Hava Sinema Günleri, 24 Eylül'de sona erdi. Çankaya'da 18 farklı noktada gösterilen sinemanın ilgi çeken filmlerini yaklaşık 30 bin kişi izledi.

Çankaya en sıcak geleneği "Açık Hava Sinema Günleri", 24 Eylül'de Esat Özgürlük Meydanı'ndaki gösterimin ardından sona erdi. Temmuz ayında başlayan ve eylül ayının son haftasına kadar devam eden Çankaya Açık Hava Sinema Günleri etkinliği, Başkentlilerden de büyük ilgi gördü. Başkent genelinde 18 farklı noktadaki gösterimleri 30 binden fazla Çankayalı kişi izledi.

SİNEMA İLE ESKİ GÜNLERE DÖNÜŞ

Nostalji dolu günleri, birlik ve beraberlik içinde, mahalle kültürünü yeniden canlandırarak yaşattıklarını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, "Ekonomik olarak da zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde, açık hava sinema ile halkımıza farklı bir atmosfer yaşatmış olmaktan mutluyuz. Hem o eski güzel günleri tekrar yaşatmak, hatırlatmak istedik hem de Çankayalı hemşerilerimizi sosyal etkinliklerle bir araya getirmek istedik. Halkımızı parklarımız ve kent meydanına dönüştürdüğümüz pazaryerlerinde kültürel etkinliklerle buluşturmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

MİNİK ÇANKAYALILARA 10 D SİNEMA SÜPRİZİ

Çankaya Belediyesi, bu yıl Müstakbel Damat, Kim Bu Aile, Barış Akarsu Merhaba ve The Batman filmlerini Başkentlilerle buluşturdu. Etkinliklere katılan vatandaşlar, patlamış sıcak mısır ve su ikramı ile açık havada sinema keyfi yaşadı. Ayrıca bu yıl 10D sinema gezici otobüsünü de hizmete sunan Çankaya Belediyesi, film gösterimleri öncesi ve sırasında hareketli ve özel ses sistemli eğlenceli 10 boyutlu filmleri de ücretsiz olarak minik Çankayalıların hizmetine sundu.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Çankaya Belediyesi Çankaya Sinema Eylül Belediye Sinema Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title