Haber : Bodrumlular, Amazonlar Balesine Hayran Kaldı - Haberler

Haberi Paylaş

Bodrumlular, Amazonlar Balesine Hayran Kaldı

Bodrumlular, Amazonlar Balesine Hayran Kaldı

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen '11'inci Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde 'Amazonlar balesi' sahnelendi.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen '11'inci Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde 'Amazonlar balesi' sahnelendi. Ankara Devlet Opera Balesi dansçıları tarafından sahnelenen gösteri beğenildi.

Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde yapılan 11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen Amazonlar balesi ile devam etti. Koreografisini 'Gürcistan devlet sanatçısı' unvanına sahip Nugzar Magalashvili'nin yaptığı, müzikleri Vakthang Kakhidze'ye ait olan Amazonlar balesini, aralarında sanatçıların, tatilci ve turistlerin de bulunduğu yaklaşık 1300 kişi izledi. İsmail Dede'nin tasarladığı kostümlerle sahne alan dansçılar, izleyenleri hayran bıraktı.

Kahraman Iason'un altın postu bulmak üzere adamlarıyla yola çıkmasıyla başlayan bale, Amazon kadın savaşçılarla karşılaşmalarıyla ve onlarla beraber yaşamaya başlamaları ile devam ediyor. İki perdeden oluşan ve kadın ile erkek arasındaki tüm çatışmaların sonucunda aşkın galip gelmesiyle sona eren bale izleyenler tarafından beğenildi.

Amazon kadınlarının yaşadığı çarpık düzenin yıkılıp, yerini doğal uyum ve kadınla erkeğin normal ilişkisinin almasının anlatıldığı gösteri izleyenleri Anadolu'nun arkaik çağlarına götürdü. Gösterinin sonunda izleyenler dansçıları uzun süre alkışladı.

11'inci Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 17 Ağustos'ta Güney Kore'den gelen Universal Ballet topluluğunun Black Cake, Duendo, Tango isimli gösterisi ile devam edecek. 20-21 Ağustos'ta da Sibirya Devlet Balesi'nin sahneleyeceği Spartacus isimli gösterisi ile festival sona erecek. - Bodrummuğla

Demirören Haber Ajansı / Kültür Sanat

Bodrum Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title