Bir Entelektüel Olarak Nurettin Topçu Maarif Günleri" - Haberler
Haberi Paylaş

Bir Entelektüel Olarak Nurettin Topçu Maarif Günleri"

AA - Kültür Sanat
Bir Entelektüel Olarak Nurettin Topçu Maarif Günleri'

Akademisyen yazar Nurettin Topçu, vefatının 40. yılı dolayısıyla, "Bir Entelektüel Olarak Nurettin Topçu Maarif Günleri" etkinliğinde anılacak.

Akademisyen yazar Nurettin Topçu, vefatının 40. yılı dolayısıyla, "Bir Entelektüel Olarak Nurettin Topçu Maarif Günleri" etkinliğinde anılacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi ve Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği etkinlik, yarın 10.00'da Topçu'nun Kozyatağı'ndaki kabri başında düzenlenecek törenle başlayacak.

Nurettin Topçu'nun fotoğraflarıyla kitap kapaklarından oluşan serginin açılışıyla devam edecek programda, yazarın hayatının anlatıldığı belgesel gösterilecek. Etkinlik Gültepe Kültür Merkezi'nde 13.00'te başlayacak.

Hüseyin Akın'ın moderatörlüğünü üstleneceği panelde, Prof. Dr. Ergun Yıldırım "Türk Düşünce Hayatında Nurettin Topçu", Dursun Ali Taşçı da " Nurettin Topçu'nun Maarif Davası" başlıklı konuşma yapacak.

Yarın ayrıca lise öğrencilerinin katılımıyla, "Nurettin Topçu ve Gençlik Forumu" yapılacak.

Etkinliğin sona ereceği 10 Aralık'ta ise Topçu'nun hayatının ve eserlerinin ele alınacağı 3 ayrı panel düzenlenecek.

İlhan Kurt'un yöneteceği ilk oturumda Doç. Dr. Rıdvan Özdinç, Hasibe Çerko ve Yusuf Tosun, TYB İstanbul Şubesi Başkanı Mahmut Bıyıklı'nın yöneteceği ikinci oturumda Yusuf Kaplan, Prof. Dr. Ergun Yıldırım ve Cengizhan Orakçı konuşmacı olarak yer alacak.

Muzaffer Doğan'ın yöneteceği son oturumda ise Prof. Dr. Emin Işık ve Şücehattin Erdem "Hatıralar ışığında Nurettin Topçu ve Topçu'dan Bize Kalanlar" konulu panelde konuşacak.

Etkinlik, ödül töreninin ardından sona erecek.

AA / Kültür Sanat

Nurettin Topçu Kağıthane İstanbul Türkiye Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title