Bengü Kartal’ı Salladı - Haberler
Haberi Paylaş

Bengü Kartal’ı Salladı

Bültenler - Kültür Sanat
Bengü Kartal’ı Salladı

Kartal Belediyesi Kültür Sanat Festivali ünlü sanatçı ve yazarların katılımı ile devam ediyor.

11 sanatçının, 9 Temmuz'a kadar canlı performansının izlenebileceği Uluslararası Taş Heykel Sempozyumunun başladığı festivalin ikinci gününde, Kartallılar Bengü'yle eğlendiler. Festival kitap fuarı, açık hava sanat atölyeleri ve sokak dinletileriyle sürüyor.

28.Kartal Belediyesi Kültür Sanat Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Festivalin ikinci gününde Kartal, Grup FF ve ünlü pop sanatçısı Bengü 'yü ağırladı.

Kartal Meydanını dolduran binlerce Kartallı Grup FF' in şarkılarıyla eğlendi. Coşkunun doruğa çıktığı anda sahne alan Bengü, birbirinden güzel şarkılarını meydanı hınca hınç dolduran Kartallılar ile birlikte söyledi.

Kartallılar Bengü'nün yaklaşık iki saat sahne aldığı konseri bazen dans ederek, bazen oynayarak, sonuna dek aynı coşkuyla izlediler. Bengü konser sırasında ilk defa seslendirdiği Aşkım adlı şarkısını Kartallılarla paylaştı, Bengü'ye eşlik eden dansçılar yaptığı danslar ile büyük beğeni topladı. Sahne önünde dans eden küçük kız çocuğunu sahneye alan Bengü, minik Naz'ın babası için istediği şarkıyı geri çevirmeyip tüm babaların babalar gününü kutlayarak Aşkım adlı şarkısını ikinci kez seslendirdi. Bengü birbirinden güzel parçaları seslendirdikten sonra, en son "güzeller içinden" şarkısıyla programını bitirdi. Şarkının sözlerini "güzeller içinden Kartal'ı seçtim" diye uyarlayarak jest yapınca, karşılığını büyük tezahüratla aldı. Bengü müthiş konserinin sonunda Kartal'ı Seviyorum diye haykırarak programına son verdi.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Fügen Mavi Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına 28.Kartal Belediyesi Kültür Sanat Festivaline katılımlarından dolayı Bengü'ye teşekkür edip Kartal heykelciği hediye etti.

28. Kartal Belediyesi Kültür Sanat Festivali ünlü sanatçıların katıldığı konserlerle 26 Haziran'a kadar devam edecek. Müzik dünyasının ünlü sanatçıları, Moğollar, Züleyha, Gönül Kahraman, Zeynep Başkan, Ceza, Ayşen, Hilal Özdemir, Kubat, Emre Aydın Kartallılarla bir araya gelecek.

Kartal Festivali, Kartal Meydanı'nda düzenlenen etkinliklerin yanı sıra birçok mahalle ve kültür merkezinde de Kartallılarla buluşuyor. 7 den 70'e her kesime yönelik aktivite ve eğlenceyi içeren festivalde Uluslararası Heykel Sempozyumu, 2. Kartal Kitap Fuarı, sokak dinletileri ve çocuklar için sanat atölyeleri yer alıyor.

Festivalin ikinci gününde 3 ayrı noktada İstanbul Üniversitesi Konservatuar öğrencileri tarafından sokak dinletileri yapıldı. Klasik ve caz müzikleri seslendiren öğrenciler Kartal'lılara müzik ziyafeti çekti. Her Yerde Müzik sloganı ile yapılan etkinlik festival sonuna kadar ilçenin farklı sokaklarında sürecek.

Yakacık Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezinde ve Kartal Hamam sokakta çocuklar için Açık Hava Sanat Atölyeleri kurularak çocuklarla birlikte resim, seramik, yüz boyama etkinlikleri yapıldı. Etkinliklere katılan çocuklar buralarda kolektif resim çizimleri, seramik hamurlarıyla biblolar, öğretmenler eşliğinde yüz boyama ve rüzgar gülü (fırıldak) yaparak el becerilerini geliştirdi.

Festival kapsamında Kartal Meydanı'nda kurulan 2. Kartal Kitap Fuarı birçok gazeteci ve yazara da ev sahipliği yapıyor. Festivalin ikinci gününde kitap fuarının ilk konuğu Meriç Velidedeoğlu okurları ile buluşarak kitaplarını imzaladı. Fuarın ikinci konuğu Aydın Boysan'dı. Boysan "Hayatımdan Kesitler" adlı söyleşisiyle okurlarını mest etti. Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Fügen Mavi, konuk yazarlara katılımlarından dolayı teşekkür ederek Kartal heykelciği hediye etti.

17- 26 Haziran tarihleri arasında Kartal Kitap Fuarında birçok yazar edebiyatçı ve gazeteci Kartallılarla bir araya gelerek söyleşip, kitaplarını imzalayacak. Önümüzdeki günlerde aralarında, Alev Coşkun, Aysel Gürmen, Murat Uyurkulak, Arif Gülen, Filiz Özden, Orhan Bursalı, Ahmet Turgut, Nurten Ertul, Yavuz Bahadıroğlu'nun olduğu yazar, gazeteci ve eleştirmenler Kartallı okurlarıyla buluşacak.

Festival süresince ilçe genelinde on ayrı yere yayılan özellikle çocuklara dönük açık hava sanat atölyeleriyle, Kartal Rıhtım Caddesindeki 25 yayınevinin katıldığı kitap fuarı da devam edecek. Kartal Özgürlük Meydanında, 18 Haziran'da açılışı yapılan Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu'nun katılımcısı 11 heykeltıraş da, 9 Temmuz'a kadar açık alanda sanatseverlerin önünde, mermerleri yontarak, sanat eserlerini ortaya çıkarmayı sürdürecekler.

Bültenler / Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title