Haberler

  Ben Ruhi Bey Nasılım?

  Abone Ol

  Tiyatro Terminal'in 4 yıldır sahnelenmeye devam eden ve 14. Direklerarası Tiyatro Ödülleri'nde Burak Özhan'a "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü" kazandıran "Ben Ruhi Bey Nasılım?", 4 Ekim'de İzmir Sanat Tiyatro Salonu'nda.

  Tiyatro Terminal'in 4 yıldır sahnelenmeye devam eden ve 14. Direklerarası Tiyatro Ödülleri'nde Burak Özhan'a "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü" kazandıran "Ben Ruhi Bey Nasılım?", 4 Ekim'de İzmir Sanat Tiyatro Salonu'nda...

  Türk edebiyatının önemli şairlerinden Edip Cansever'in TDK ödülünü almış aynı adlı ırmak şiirinden oyunlaştırılan "Ben Ruhi Bey Nasılım?", konakta yetişmiş bir kentsoylu olan Ruhi Bey'in trajedisini anlatır. Yalnızlaşmış, yabancılaşmış bireyin trajedisini varoluşsal bir düzlemde, ölüm-yaşam paradoksu içinde iletir. Edip Cansever'in ölmeden önce sahnede görmek istediği oyun, özgün kurgusuyla 4. sezonunda İzmir'de seyirciyle buluşmaya devam ediyor.

  Yazan: Edip Cansever

  Oyunlaştıran: Burak Özhan

  Yöneten: Necmettin Amaç

  Sahne tasarımı: Emrah Kürekçi, Hakan İsmail Şiriner

  Işık tasarımı: Hasan Bayrakçı

  Özgün müzik: Bilge Kuzu

  Koreografi: Julide Derya

  Asistan: Göktuğ Ülkar

  Oynayan: Burak Özhan, Julide Derya

  Dış sesler: Şebnem Doğruer, Necmettin Amaç

  Kaynak: Etkinlik.io / Kültür Sanat

  Edip Cansever İzmir Kültür Sanat Haberler

  Bakmadan Geçme

  İbrahim Kaboğlu kimdir? Halk Tv konuğu İbrahim Kaboğlu kaç yaşında, nereli? İbrahim Kaboğlu biyografisi! Kolesterol nedir, nasıl düşürülür? Kolesterol yüksekliği neden olur? Yılmaz Morgül kimdir? 2. Sayfa konuğu Yılmaz Morgül kaç yaşında, nereli? Yılmaz Morgül biyografisi! Pnömoni virüsü nedir, belirtileri neler? Pnömoni virüsü hangi ülkelerde var? Göz kuruluğu neden olur? Göz kuruluğu belirtileri neler? Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Yalı Çapkını 49. bölüm fragmanı izle! Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı izle! Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 6 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Geniz akıntısı neden olur? Geniz akıntısı nasıl geçer? ASGARİ ÜCRET 2024 NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Asgari ücret 2024 ilk toplantı ne zaman? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanıyor? Sandık Kokusu YENİ BÖLÜM (1. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Sandık Kokusu yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Çalışan emekliye 5000 TL meclisten geçti mi? Çalışan emekliye 5000 TL verilecek mi, son durum ne? Asgari ücret ne zaman açıklanacak? 2024 Asgari ücret ne zaman belli olacak? Dilek Taşı YENİ BÖLÜM (13. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Dilek Taşı yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (6 ARALIK ÇARŞAMBA) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 6 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Dün gece deprem oldu mu? 6 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu?
  1000
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title