Haberler

Ayvalık'ta Edip Akbayram Rüzgarı Esti

Ayvalık'ta Edip Akbayram rüzgarı estiBALIKESİR - Usta sanatçı Edip Akbayram, sanat yaşamının 45. yıldönümü nedeniyle düzenlediği yaz konserleri serisine Balıkesir'in Ayvalık ilçesinden başladı.

Ayvalık'ta Edip Akbayram rüzgarı esti

BALIKESİR - Usta sanatçı Edip Akbayram, sanat yaşamının 45. yıldönümü nedeniyle düzenlediği yaz konserleri serisine Balıkesir'in Ayvalık ilçesinden başladı.

Ayvalık Belediyesi'ne ait Açık Hava Tiyatrosu'nda yüzlerce hayranıyla bir araya gelen Edip Akbayram'ı protokol koltukları yerine halkın arasına karışarak konseri izleyen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ile Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun da yalnız bırakmadı.

45 yıllık sanat geçmişinde her biri dillerden düşmeyen şarkılarını Ayvalıklılar için seslendiren usta sanatçıya, kızı Türkü Akbayram Çınar ve amfi tiyatroyu dolduran yüzlerce hayranı da vokalistlik yaptı.

'Güzel Günler Göreceğiz' adını taşıyan konserlerinin ilk etabı olan Ayvalık'ta sahneye çıkmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden usta sanatçı Akbayram, "Sanat yaşamımda 45. yılımı sürdürüyorum. Sanat dünyasında var olmaya çalışıyorum. 45. yılımızı Türkiye'nin yaşamış olduğu karamsar bir siyasi politika içinde biz yine de dinleyicilerimize 'Güzel Günler Göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz' şarkılarını söyledik ve söylüyoruz. Konserimizin adı da zaten, 'Güzel Günler Göreceğiz' Bu yüzden de ben bu ülkenin bir sanatçısı olarak hiçbir zaman karamsar olmadım. Karamsar da olmayacağım. Sizlerin de umudur her zaman yüreğinizde ve beyninizde yaşatacağınıza inanıyorum. Çünkü bu ülke, bizim ülkemiz. Bu Cumhuriyet, bizim Cumhuriyetimiz Son 150 yılın siyasi konjonktürüne baktığız zaman, dünya hiç bir lider kendi ulusunun çocuklarına bayram hediye etmemiştir. Onu bir kişi hediye etmiştir. Bana göre dünyanın en büyük devrimcisi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. O'nu şükranla anıyorum. Herkes bilsin ki; bu ülkede Cumhuriyetin bekçileri yaşıyor ve yaşayacaktır" diye konuştu.

Yaklaşık iki saat sahnede kalan Edip Akbayram, konseri sahne kıyısından izleyen Turgay Ezer adlı engelli bir vatandaşın yanına kadar giderek tokalaşmayı ihmal etmezken, konser sonunda Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer usta sanatçının 45. sanat yıldönümünü kızı Türkü'ye bir buket çiçek takdim ederek kutladı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Edip Akbayram Rahmi Gençer Balıkesir Ayvalık Kültür Sanat Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi hedef alan Yunan bakana tepki: Mehmetçiğin ayak bastığı topraklarda huzur hakim olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi hedef alan Yunan bakana tepki: Mehmetçiğin ayak bastığı topraklarda huzur hakim olur

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Özel emeklilere söz verdi: İktidara geldiğimizde maaşlarınız ikinci ayda asgari ücret seviyesine çıkacak

Özel emeklilere söz verdi: İktidara geldiğimizde maaşlarınız ikinci ayda asgari ücret seviyesine çıkacak

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title