Haberler

Atılım Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu "Saz ile Söz Aşkı" konserini gerçekleştirdi

Abone Ol

- Atılım Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu "Saz ile Söz Aşkı" konserini gerçekleştirdi Sanatçılarının tamamını Atılım Üniversitesi akademik ve idari personelinin oluşturduğu Türk Sanat Müziği Korosunun şefliğini Coşkun Açıkgöz üstlendi.

- Atılım Üniversitesi Türk Sanat Müziği Korosu "Saz ile Söz Aşkı" konserini gerçekleştirdi

ANKARA - Sanatçılarının tamamını Atılım Üniversitesi akademik ve idari personelinin oluşturduğu Türk Sanat Müziği Korosunun şefliğini Coşkun Açıkgöz üstlendi.

Gerçekleştirilen "Saz ile Söz Aşkı" konserinin ardından açıklamalarda bulunan Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yıldırım Üçtuğ, üniversitenin birbirinden farklı aktivitelere ev sahipliği yaptığını vurgulayarak, "Çeşitli sanat aktiviteleri yürüten ve farklı alanlarla ilgilenen yaklaşık 80 tane öğrenci kulübümüz var. Ayrıca öğrencilerimize seçmeli dersler aracılığıyla her türden sanat ile bir araya gelmeleri için ortamlar hazırlıyoruz" açıklamalarında bulundu. Üçtuğ sözlerine şöyle devam etti:

"Üniversiteler yalnızca bilgi aktarılan bir yer değil, gençlerin her anlamda kendilerini geliştirdikleri bir ortam olmak durumunda. Bu tarz çeşitli etkinliklere katılmaları öğrenciler için son derece önemli. 20-22 yaş aralığı, kişiliğin gelişimindeki en önemli zaman dilimi. O yüzden biz de öğrencilerimizin hem kendilerinin bu tür faaliyetlerde yer almalarını, hem de çeşitli aktivitelere tanık olmalarını arzu ediyoruz. Çeşitli sanat aktiviteleri yürüten ve farklı alanlarla ilgilenen yaklaşık 80 tane öğrenci kulübümüz var. Ayrıca öğrencilerimize seçmeli dersler aracılığıyla her türden sanat ile bir araya gelmeleri için ortamlar hazırlıyoruz. Bugün de farklı bir etkinlikte hep birlikte yer alıyoruz. 2017'den beri yaklaşık 6 yıldır faaliyet sürdüren, öğretim elemanlarımızın ve idari çalışanlarımızın oluşturduğu bir Türk Sanat Müziği Koromuz var. Her yıl 2 farklı konser düzenliyorlar. Bu şekilde kültürümüzün bir başka boyutuyla, Türk Sanat Müziği ile hem bizleri hem de öğrencilerimizi bir araya getiriyorlar. Koromuzun saz sanatçıları TRT'nin sanatçıları, şefimiz TRT'nin çok saygın sanatçılarından biri olan Coşkun Açıkgöz. Onunla çalışıyorlar ve ürettiklerini bizimle paylaşıyorlar."

Birbirinden farklı Türk Sanat Müziği eserinin icra edildiği konsere öğrenciler ve üniversite bünyesindeki farklı birimlerde görev yapan mensuplar yoğun ilgi gösterdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

İSKİ BARAJLARDA SON DURUM | 5 Aralık Baraj doluluk oranı seviyesi nedir? İstanbul'da sağanak yağışlar barajları nasıl etkiledi? GTA 6 TRAILER (FRAGMAN) TÜRKÇE İZLE! GTA VI resmi Türkçe fragman nereden izlenir? Devrim Özkan oynadığı, rol aldığı diziler ve filmler neler? Devrim Özkan kimdir hangi dizilerde oynadı? Ne Gemiler Yaktım dizi oyuncuları! SON DAKİKA AZ ÖNCE DEPREM NEREDE OLDU? 5 Aralık en son depremler kaç şiddetinde oldu? Kandilli Rasathanesi ve AFAD deprem listesi! Ne Gemiler Yaktım YENİ BÖLÜM (2. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Ne Gemiler Yaktım yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? MÜGE ANLI CANLI İZLE! 5 Aralık Müge Anlı Canlı İzleme Linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? BEN BU CİHANA SIĞMAZAM YENİ BÖLÜM (48. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Ben Bu Cihana Sığmazam yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Yabani YENİ BÖLÜM (13. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Yabani yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Aile YENİ BÖLÜM (23. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Aile yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? Üç Kız Kardeş YENİ BÖLÜM (65. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Üç Kız Kardeş yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (5 ARALIK SALI) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 5 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Threads çöktü mü? 5 Aralık Threads neden açılmıyor, mu var? Threads sayfa neden yenilenmiyor? Resmi Gazete Atama Kararları | 5 Aralık 2023 Resmi Gazete'de yayınlandı mı, bugünün kararları neler? 2724 sayılı Resmi Gazete yeni düzenleme! Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title