Haberler

Asya fillerinin macerasını anlatan belgesel film tanıtıldı

Son Güncelleme:
Abone Ol

Perşembe günü Çin'in Yunnan eyaletinde düzenlenen bir törenle, Asya fillerinin olağanüstü yolculuğunu anlatan bir belgesel film projesi tanıtıldı. Film, 2024 yılında tamamlandıktan sonra dünya genelindeki IMAX sinemalarında ve ticari sinemalarda gösterime girecek.

KUNMİNG, 17 Kasım (Xinhua) -- Vahşi bir Asya fili sürüsünün destansı macerasını anlatan bir belgesel film projesi, Perşembe günü Çin'in güneybatısındaki Yunnan eyaletinde düzenlenen törenle tanıtıldı.

"The Elephant Odyssey" adlı film, dünyanın dört bir yanındaki izleyicilerin merakını cezbeden Yunnan'daki gezgin Asya fillerinin olağanüstü yolculuğunu ilk kez küresel sinema perdelerine taşıyor.

Mart 2020'de Yunnan eyaletinin Xishuangbanna Dai Özerk Bölgesi'ndeki bir orman doğa koruma alanından ayrılan filler, Haziran 2021'de yaklaşık 500 kilometre kuzeyde yer alan eyalet merkezi Kunming'e ulaştı. Bu tarihten sonra yeniden güneye yönelen filler, doğa koruma alanına güvenli bir şekilde geri döndü.

Çin Yabancı Diller Yayın İdaresi Müdür Yardımcısı Lu Cairong, "The Elephant Odyssey" filminin Çin, Kanada ve Singapur'dan film kuruluşları arasında ortak bir çalışmanın ürünü olduğunu ve Çin'in ekolojik koruma hikayesini anlatacak değerli bir girişimi temsil ettiğini söyledi.

Belgeselin yapımcılığını IMAX Corporation, Beach House Pictures ve Çin Uluslararası İletişim Geliştirme Merkezi'ne bağlı Çin İnceleme Stüdyosu üstleniyor.

Filmin 2024 yılında tamamlandıktan sonra dünya genelindeki IMAX sinemalarında ve ticari sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor.

Kaynak: Xinhua / Kültür Sanat

Çin Halk Cumhuriyeti Asya Belgesel Sinema Kültür Sanat Haberler

Bakmadan Geçme

Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor rakibi kim oldu? Trabzonspor ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Beşiktaş rakibi kim oldu? Beşiktaş ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Fenerbahçe rakibi kim oldu? Fenerbahçe ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası Galatasaray rakibi kim oldu? Galatasaray ZTK hangi takımla eşleşti? Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi ne zaman? Masterchef Sergen ve Dilara sevgili mi? Masterchef 2023 Sergen Özen ve Dilara Başaran sevgili mi, açıklama geldi mi? 8 Aralık 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 8 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 8 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Elazığ deprem mi oldu? Az önce deprem mi oldu? SON DAKİKA! Elazığ depremleri! 8 Aralık Cuma AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 8 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 8 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 8 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 8 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Çarkıfeleği kim sunacak, Çarkıfelek ne zaman hangi kanalda? 8 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title