Altınözü Foto Safaride Kazananlar Belli Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Altınözü Foto Safaride Kazananlar Belli Oldu

AA - Kültür Sanat
Altınözü Foto Safaride Kazananlar Belli Oldu

Uluslararası Altınözü Foto Safari Yarışması'nda dereceye girenler belirlendi.

Uluslararası Altınözü Foto Safari Yarışması'nda dereceye girenler belirlendi.

Hatay Valiliği himayesinde, Altınözü Kaymakamlığı ve Belediyesi iş birliğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamında uluslararası foto safari yarışması yapıldı.

Altınözü Kaymakamlığı resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, bu yıl "zeytin" temalı olarak yapılan Uluslararası Altınözü Foto Safari Yarışması'na, yaklaşık 147 fotoğraf sanatçısı, Altınözü'de çektikleri 882 fotoğrafla katıldı.

Altınözü Belediyesi Konferans Salonunda beğeniye sunulan fotoğraflar arasından jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda dreceye giren eserler belirlendi.

Yarışmada birinciliği, "soğuk sıkım" olarak adlandırılan zeytinyağı yapım aşamasını fotoğrafına yansıttığı "Zeytinyağı" adlı eseriyle Kayhan Güç kazandı.

İkinciliği, sofralık zeytin yapım aşamasını anlatan "Zeytin Ailesi" adlı eseriyle Meriç Aktar kazandı.

Yarışmada üçüncülük ödülünün ise iki fotoğraf sanatçısının aynı eser konusunda itirazları nedeniyle iptal edildiği bildirildi.

AA / Kültür Sanat

Zeytinyağı, Altınözü, Zeytin, Kültür Sanat, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title