Haberi Paylaş
  Ahmet Aslan

  Ahmet Aslan

  Kültür Sanat Haberleri

  Dersim doğumlu müzisyen Ahmet Aslan, 16 Mart'taBostanlı Suat Taşer sahnesinde olacak.

  Dersim doğumlu müzisyen Ahmet Aslan,  16 Mart'taBostanlı Suat Taşer sahnesinde olacak.

  1993 ile 1996 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı'nda okuyan Aslan, 1996'da halen yaşamakta olduğu Almanya'ya yerleşti. Burada müzik kariyerini başlatan sanatçı, eğitim Rotterdam Dünya Müzik Akademisi'nde 2008 ile 2012 yılları arasında tamamladı.

  Anadolu müziğini Batı enstrümanlarıyla bir araya getiren Ahmet Aslan ; gitar, bağlama ve kendi tasarladığı La-Tar adında, klasik gitar ve bağlamanın karışımı olarak tanımlanabilecek bir enstrümanla tanındı. Martin Martin Greve, Kemal Dinç, Paco Peña, Carlo Domeniconi ve Antonis Anissegos gibi değerli müzisyenlerden görüş alınarak başlanan tasarım süreci, usta zanaatkar Süleyman Aslan'ın (Dutar Saz Evi) elinde La-Tar adlı enstrümana dönüşerek Ahmet Aslan'ın müzikal kariyerinin eşsiz yapısının temel parçalarından biri haline geldi.

  2003'te Va u Waxt (Rüzgar ve Zaman) ve 2008'de Veyvé Mılaketu (Meleklerin Dansı) adlı albümleri yayınlayan Aslan, 2015'te çıkan son albümü Na-Mükemmel'de La-Tar'ın deneysel kullanımlarına yer verdi. Bu yılın MIX Festival'ında da sahne alan Ahmet Aslan, Türkçe ve Zazaca şarkılarıyla dikkat çeken isimlerden biriydi.

  Detaylar :

  İl : İzmir

  İlce : Karşıyaka

  Mekan : Bostanlı Suat Taşer Tiy.

  Mekan Adresi : Cemal Gürsel Cad. Hasan Ali Yücel Blv., 2009. Sk.

  Başlangıç Saati : 16.03.2017 20: 30: 00

  Bitiş Saati : 16.03.2017 22: 30: 00

  Kategori : Ahmet Aslan

  Tür : Konser

  Ücretlimi? : Hayır

  Kaynak: Etkinlik.io / Kültür Sanat

  Süleyman Aslan Ahmet Aslan Suat Taşer Dersim Kültür Sanat Haberler

  beğendim
  alkışladım
  beğenmedim
  güldüm
  üzüldüm
  sinirlendim
  şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title