Afyonkarahisar'da AKÜFEST başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Afyonkarahisar'da AKÜFEST başladı

AA - Mustafa Bayer - Kültür Sanat
 - Güncelleme:
Afyonkarahisar'da AKÜFEST başladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bilim, Teknoloji, Kültür ve Sanat Festivali (AKÜFEST) kortej yürüyüşü ile başladı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Bilim, Teknoloji, Kültür ve Sanat Festivali (AKÜFEST) kortej yürüyüşü ile başladı.

AKÜFEST kapsamında İmaret Cami önünden kent meydanına kadar yürüyüş yapıldı. Yürüyüşe, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, rektör yardımcıları, dekanlar, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Kent meydanında gerçekleştirilen programda konuşan Prof. Dr. Karakaş, bahar şenlikleri etkinliğinin, içeriğinin değişmesiyle AKÜFEST'e dönüştüğünü söyledi.

Festival kapsamında konserler ve sanat etkinlikleri düzenleneceğini belirten Karakaş, şunları söyledi:

"Önümüzdeki yıllarda bu etkinliği, festivali daha da geliştirerek, özellikle bilim, teknoloji, kültür ve sanat alanlarını daha da güçlendirerek inşallah devam ettireceğiz. Üniversite sadece bilgi aktaran kurum değildir. Aynı zamanda öğrencilerini ve toplumu sosyal ve kültürel açıdan geliştiren kurumlardır."

Konuşmalardan sonra AKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Halk Oyunları ekibi bir gösteri sundu. AKÜ Devlet Konservatuarı da konser verdi.

Etkinlik, bisiklet ve motosikletli gurubun kent içinde düzenlediği korteji ile sona erdi.

Kent meydanındaki etkinliğe, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Şerife Münire Burcu, il müdürleri ve üniversite personeli ile öğrenciler katıldı.

AA / Mustafa Bayer - Kültür Sanat

Afyon Kocatepe Üniversitesi Mehmet Karakaş Karahisar Cami Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title