Haber : 661'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri çerçevesinde Mevlit okutuldu - Haberler

Haberi Paylaş

661'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri çerçevesinde Mevlit okutuldu

 - Güncelleme:

661'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri çerçevesinde Mevlit okutulduEDİRNE UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Selimiye Camii'nde, 661'ıncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri çerçevesinde Mevlit okutuldu.

661'inci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri çerçevesinde Mevlit okutuldu

EDİRNE UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Selimiye Camii'nde, 661'ıncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri çerçevesinde Mevlit okutuldu.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da gelenek bozulmadı. 661'ıncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri çerçevesinde Mimar Sinan'ın ustalık eseri Selimiye Camii'nde Mevlit okutuldu. Er meydanında mücadele etmek üzere kente gelen pehlivanlar cuma namazı öncesi camiye akın etti. Ziyaretçilerin ve güreş tutkunlarının da yoğun katılımıyla Selimiye Camii kısa süre içerisinde doldu.

Okunan mevlidi şerifin ve kılınan cuma namazının ardından coşkulu kalabalık Sarayiçi Er Meydanı'nın yolunu tuttu.

Cuma namazını kılmaya gelen pehlivan İsmail Top bu gün il güreşini yapacağını belirterek, "Cuma namazımı kılmaya geldik. Akşamüzeri de güreşimiz var, küçük orta büyük boyda güreşiyorum. Antalya'dan geldim buraya iyi hazırladım. Hedefim şampiyon olmak" dedi.

Bu gün Allah'ın izniyle namazımı kılacağız ve duamızı edip güreş sahasına çıkacağız. Hedefim başpehlivan olmak. Büyük orta kategorisinde güreşiyorum. Cumartesi günü çıkacağım er meydanına. Ata sporumuzu destekleyen herkese teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

Mimar Sinan Kültür Sanat Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title