Haberler

2. Kocaeli Film Festivali Sona Erdi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkılarıyla Kocaeli Ağaç Denizi Sanat Derneğince düzenlenen 2. Kocaeli Film Festivali sona erdi. Festival kapsamında 'Buğday Tanesi' filmi 'Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Filmi' seçildi ve ödülü AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram'a takdim edildi. Festivalde ayrıca Filistin'deki soykırıma dikkat çekmek amacıyla bir gösterim yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün katkılarıyla Kocaeli Ağaç Denizi Sanat Derneğince düzenlenen 2. Kocaeli Film Festivali sona erdi.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Kartepe Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen kapanış programında Belediye Başkanı Mustafa Kocaman tarafından AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram'a, festival kapsamında "Yılın En İyi Sosyal Sorumluluk Filmi" seçilen "Buğday Tanesi"nin ödülü takdim edildi.

Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emrah Özkul, öğretim üyeleri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları dramaturgu Sevil Koç ve sanatseverin katılımıyla filmin gösterimi yapıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kocaeli Film Festivali İdari Direktörü Başar Alemdar, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve tüm destekçilere teşekkür ederek, "Buğday Tanesi" filminin haksızlıklara ve ötekileştirilmeye karşı verdiği mücadeleyle engelli insanlara umut olduğunu kaydetti.

Şu anda Filistin'de ötekileştirilmeme mücadelesi veren bir halkın, katledilen çocukların, annelerin feryadını buradan bir kez daha kulaklara duyurmak istediklerini ifade eden Alemdar, sanatçılar olarak sinemanın ve sanatın evrensel dili ve yöntemiyle Filistin'deki bu soykırımı, insanlık dışı davranışı dile getirme sorumluluğunun farkında olduklarını bildirdi.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Film Festivali Buğday Tanesi Kocaeli Turizm Sinema Kültür Sanat Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title