Külliye Haberleri

Külliye haber, Külliye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Külliye - 12.03.2021
Kayseri'den kısa kısa
Başkan Büyükkılıç, proje ile birlikte bölgedeki tarihi yapıların yaşatılmasının hedeflendiğini belirterek, "Şehrimize mimari, sosyal ve turizm anlamında değer katacak olan, tarihi ve kültürel taşınmaz varlıkların yenilenerek ve yaşatılarak kullanılması amacı doğrultusunda, proje ile başta Cami Kebir, Tarihi Kent Surları, Pamukhan, Bedesten, Raşit Efendi Kütüphanesi, Vezirhan, hamam ve külliye gibi tarihi yapıların yaşatılması hedefleniyor.
Külliye - 12.03.2021
Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız başkanlığında "Yunus Emre ve Türkçe Yılı" toplantısı yapıldı
Açıklamada, toplantının ardından Vali Ayyıldız ve beraberindekilerin Yunus Emre Külliyesini ziyaret ederek, incelemelerde bulunduğu belirtildi.
Külliye - 11.03.2021
On binlerce Filistinli Mescid-i Aksa'da Miraç Kandili'ni ihya etti
Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan açıklamaya göre, Harem-i Şerif külliyesindeki Kıble ve Kubbetu's Sahra başta olmak üzere tüm mescitlerde programlar düzenlendi.
Külliye - 10.03.2021
Yüksek İstişare Kurulu, televizyonda Türkçe'nin yanlış kullanımını değerlendirdi
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Külliye'de toplandı.
Külliye - 10.03.2021
Emine Erdoğan'dan "Sıfır Atık Projesi" açıklaması
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Sıfır Atık Projesi ile 36 ayda, Külliye yerleşkesinde toplanan 234 bin 244 kilogram değerlendirilebilir atığın geri dönüştürüldüğünü, 25 bin 572,95 kilogram sera gazı salınımının engellendiğini, 850 bin 476,99 kilowattsaat enerji ve 3 bin 83,78 metreküp su tasarrufu sağladığını bildirdi.
Külliye - 09.03.2021
Hazreti Muhammed'in Allah'ın huzuruna yükseldiği Miraç gecesi yarın idrak edilecek
Bu kapsamda, Bilal Saygılı Camisi ve Külliyesi'nde yapılacak "Miraç Kandili Özel" programı, TRT 1 ve Diyanet TV'de yayınlanacak.
Külliye - 04.03.2021
Son dakika! Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış Beyşehir'de
Kura çekiminin ardından Akış, Üzümlü Mahallesi'nde yapılması planlanan cami ve külliye ile toplu konut alanlarını gezdi.
Külliye - 01.03.2021
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasına devam edildi
Sanık Yavaz, olay gününe ilişkin şunları anlattı: "Köpeksiz olarak alaydan çıktığımızda nereye gideceğimizi bilmiyorduk. Güzergah, külliyeye gittiğimiz güzergah olunca, biz de külliyeye gideceğimizi zannederken araçlar bir anda dönerek TRT nizamiyesine geldi.
Külliye - 01.03.2021
GÜNDEM ÖZETİNE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabine toplantısına başkanlık edecek.
Külliye - 28.02.2021
"Ziyafet Sofrası" adlı oyun sahnelendi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Tiyatro Külliyen tarafından sahnelenen "Ziyafet Sofrası" isimli tiyatro oyununu sosyal medya hesabından izleyici ile buluşturdu.
Külliye - 26.02.2021
Son dakika haber... Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Kırşehir'de İl Koordinasyon Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Ahi Evran Külliyesi'ni ziyaret ettiklerini hatırlatan Bakan Kurum, şunları kaydetti: "Külliyenin etrafında hem silüetine zarar veren hem de yapı ömrünü tamamlamış binalarımız mevcut.
Külliye - 26.02.2021
Son dakika haberleri: GÜNDEM / 26 Şubat 2021
(Ankara/11.00) (Fotoğraflı - Görüntülü) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Valiliği, Ahi Evran-ı Veli Külliyesini, AK Parti İl Başkanlığını, Kaman Belediye Başkanlığını ziyaret edecek, İl Değerlendirme Toplantısı'na katılacak.
Külliye - 25.02.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 26 Şubat 2021
(Ankara/11.00) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Valiliği, Ahi Evran-ı Veli Külliyesini, AK Parti İl Başkanlığını, Kaman Belediye Başkanlığını ziyaret edecek, İl Değerlendirme Toplantısı'na katılacak.
Külliye - 25.02.2021
DEİK, Türkiye- Gagavuz Yeri Yatırım Fırsatları toplantısı
Bu süreçte ülkemizin Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ile Türk Kızılay aracılığıyla Gagavuz kardeşlerimize gıda ve tıbbi malzeme yardımı yapması ve Gagavuz dostlarımızın Başkent Komrat'a Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın adını taşıyan bir mesleki eğitim külliyesi inşa etmesi bunun en önemli göstergeleri.
Külliye - 25.02.2021
Kudüs İslami Vakıflar İdaresi: İsrail Mescid-i Aksa'da gerilimi tırmandırıyor
Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin egemenliği ihlal ediliyor Yahudiler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında, Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor, Aksa'da kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.
Külliye - 24.02.2021
Edirne'den kısa kısa
Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen ile Mustafa Necati İlkokulu Müdürü Burçin Ateş arasında imzalanan protokol kapsamında Milli Mücadele ve Lozan Müzesi ile Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi, eğitim faaliyetlerinin gerçekleşeceği sanat atölyelerine dönüşecek ve verilecek eğitimler sonucunda ortaya çıkan eserler, üniversitenin belirleyeceği alanlarda sergiye açılacak.
Külliye - 24.02.2021
Vakıflar Genel Müdürlüğü, bu yıl ihtiyaç sahiplerine 35 bin koli kuru gıda dağıtacak
Yetişmiş uzmanların eserlerin korunması noktasında hassasiyet gösterdiğine dikkati çeken Ersoy, cami, medrese, mescitlerdeki "teberrükat eşyası" diye ifade edilen şamdanlar, hat sanatının seçkin örnekleri, halı, kilim ve seccadelerin Genel Müdürlüğünün 8 müzesinde korunduğunu belirterek, şunları ifade etti: "Müzelerimizden biri Ayasofya'daydı. Orayı Rüstem Paşa Külliyesi'nin altına taşıyoruz.
Külliye - 23.02.2021
Fransa'da inşası devam eden Eyüp Sultan Camisi'ne saldırı
Eyüp Sultan Camisi, inşaatı tamamlandığında Avrupa'nın en büyük camisi olacak. Osmanlı mimarisine göre inşa edilen, 15 dönüm arazi üzerinde, 3 bin kişilik mescit, konferans salonları, okul, kütüphane, öğretmenler odası, restoran ve butiklerin yer alacağı külliyenin ayrıca 600 araç kapasiteli otoparkı ve bisiklet parkı da bulunacak.
Külliye - 15.02.2021
Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskınları sürüyor
Kudüs İslami Vakıflar İdaresinin egemenliği ihlal ediliyor İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor. Yahudiler ise içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında, sözde Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor ve Mescid-i Aksa'da kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Külliye Haberleri | Külliye Haber - Haberler - Sayfa 8 - Külliye haberleri, son dakika külliye haber ve gelişmeleri burada. 2021 yılının 'Yunus Emre ve Türkçe Yılı' ilanı sevinçle karşılandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.6.2021 06:24:16. #1.14#

title