Külliye Haberleri

Külliye haber, Külliye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Külliye - 18.05.2021
İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları Antalya ve Burdur'da protesto edildi
Antalya'nın Manavgat ilçesinde Anadolu Gençlik Derneği (AGD) öncülüğünde oluşturulan konvoy, Külliye Camisi yanında toplandı.
Külliye - 17.05.2021
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: Gerçeklikten kopuk beyanları kınıyoruz
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, "Avusturya İçişleri Bakanının, ülkemiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında yaptığı gerçeklikten kopuk beyanları külliyen reddediyor ve kınıyoruz" dedi.
Külliye - 16.05.2021
Halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif'in vefatının üzerinden 19 yıl geçti
Aşık Mahzuni, vasiyeti üzerine Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesindeki Hacı Bektaş Veli Külliyesi'nin yakınında Çilehane adı verilen yere defnedildi.
Külliye - 14.05.2021
Manavgat ilçesinde İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları protesto edildi
Külliye Cami önünde bir araya gelen Anadolu Gençlik Derneği (AGD) üyeleri, saldırılarda hayatını kaybedenler için gıyabında cenaze namazı kıldı.
Külliye - 14.05.2021
Vakıf eserlerinin süslediği Edirne'de, emanetleri geleceğe taşımak için çalışmalar sürüyor
Son 15 yılda Vakıflar Edirne Bölge Müdürlüğü marifetiyle Edirne'de 24 cami, 3 hamam, 2 sebil, 6 türbe, 4 çarşı ve külliye restore edildi.
Külliye - 13.05.2021
Kızılcahamam'da şehit ailelerine bayram ziyareti
Aksoy ve Acar, 15 Temmuz darbe girişiminde üç evladını kaybeden Muzaffer Gülşen'in Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde şehit olan evlatları Lütfi, Mehmet ve Hakan Gülşen, Genelkurmay Başkanlığı'na düzenlenen bombalı saldırıda boynuna şarapnel parçası isabet etmesi sonucu şehit olan İbrahim Ateş, 1986 Yılında Adıyaman'da şehit olan Necip Oral ve 1987 yılında Elazığ'da çatışma sırasında şehit olan Tuncay Özdere'nin ailelerini ve kabirlerini ziyaret ederek bayramlarını kutladılar.
Külliye - 13.05.2021
Özbekistan'da Kovid-19'a rağmen Ramazan Bayramı coşkuyla kutlanıyor
"Osman Mushafı" olarak bilinen ve üzerine Hazreti Osman'ın kanının aktığı ceylan derisine yazılan Kur'an-ı Kerim'in muhafaza edildiği Taşkent'teki Hazret İmam Külliyesi'ndeki bayram namazı hutbesini, Özbekistan Müslümanları Dini İdaresi Başkanı Osmanhan Alimov okudu.
Külliye - 12.05.2021
Manavgat'ta "İsrail'e lanet, Kudüs'e destek" konvoyu
İlçedeki Külliye Camisi önünde bir araya gelen İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği ve sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, İsrail'in Kudüs'te Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki gösterdi.
Külliye - 11.05.2021
Liverpoollu futbolcu Muhammed Salah'tan dünya liderlerine Filistin çağrısı
Salah, bu paylaşımından kısa bir süre önce de Twitter hesabının profil fotoğrafına, Mescid-i Aksa külliyesindeki Kubbetu's Sahra önünde çekilmiş fotoğrafını koydu.
Külliye - 11.05.2021
RAHMET VE BEREKET AYI RAMAZAN - Kapıları ve minareleriyle Osmanlı mimarisinin özgün eseri: Üç Şerefeli Cami
Mimar Muslihuddin ve Şehabeddin Usta tarafından yapılan caminin Saatli Medrese, mektep, sebil, çeşme ve hazireden meydana gelen külliyenin bir parçası olduğunu ifade eden Yılmaz, yapının "Üç Şerefeli" adını güneybatı köşesindeki minaresinden aldığını dile getirdi.
Külliye - 09.05.2021
Filistin Alimler Birliği Başkanı Nesim Yasin, Kudüs'teki gelişmelerin sonuçlarına dikkati çekti Açıklaması
Yahudilerin, Mescid-i Aksa Külliyesi altında kazı çalışmaları yaptığını, kutsal mekanları çiğnediğini ve ibadet edenlere saldırdığını vurgulayan Yasin, Arap ve İslam dünyasındaki alimler, hatip ve vaizlere Mescid-i Aksa'ya destek olmaları ve bu yöndeki çabalarını artırmaları çağrısı yaptı.
Külliye - 09.05.2021
1'inci Su Şurası hazırlıkları tamamlandı
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanın Recep Tayyip Erdoğan himayesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kamuoyuna duyurulan 1'inci Su Şurası'nda başta su verimliliği, iklim değişikliğinin su kaynaklarına etkisi ve tarımsal sulama olmak üzere toplam 11 başlıkta çalışma grupları oluşturuldu.
Külliye - 07.05.2021
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı: (2)
Yeni anayasa çalışmaları Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin soru üzerine de, yeni anayasayla alakalı zaman zaman MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmeler yaptıklarını anımsatarak, şöyle devam etti: "Kah Külliyede yaptığımız görüşmeler, kah Sayın Devlet Bey'in evinde yaptığımız görüşmeler.
Külliye - 07.05.2021
Kooperatif kuran 21. yüzyılın "Fatma Bacıları" kadın dayanışmasına örnek oluyor
Kırşehir Belediyesinin desteğiyle Ahi Evran Külliyesi'nde açtıkları atölye ve satış yerinde faaliyetlerini sürdüren kooperatif üyesi kadınlar, elde edecekleri gelirle daha çok kadına ulaşmanın planlarını yapıyor.
Külliye - 05.05.2021
Selimiye Camisi meydan ve çevresinde düzenleme yapılacak
Belediye Başkanı Gürkan, Selimiye Camisi Külliyesi içerisinde yer alan Yemiş Kapanı Hanı kazısıyla ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
Külliye - 05.05.2021
Edirne'den kısa kısa
Trakya Üniversitesi (TÜ) mezunu Gürkan Uygun'un Sultan II. Bayezid Külliyesi ile Aşçı Yahya Baba'yı resmettiği tablo, külliyede sergilenecek.
Külliye - 30.04.2021
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde gençlik ofisi kurulacak
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Zafer Sağlık Külliyesi'nde gençlik ofisi kurulması için protokol imzaladı.
Külliye - 30.04.2021
Bakan Karaismailoğlu, 2021'in Kanal İstanbul için önemli bir yıl olacağını söyledi Açıklaması
"2020'de 2 milyar liranın üzerinde garanti ödemesi yapmışız. Külliyen yalan" Yap-işlet-devret modelinde en başarılı projelerden birinin İstanbul Havalimanı olduğunun altını çizen Karaismailoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Daha 1 yılı doldurmadan garanti edilen bütün rakamları sağladık hatta yükleniciden ücret almaya başladık.
Külliye - 29.04.2021
Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa baskınları devam ediyor
Yahudiler ise içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yanı sıra müze, medreseler ve büyük avlunun yer aldığı Mescid-i Aksa Külliyesi altında, sözde Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor ve Mescid-i Aksa'da kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.
title