Kulalı Gaziler, Kıbrıs'ın Kuruluş Yıldönümü İçin Kıbrıs'a Gitti

Kulalı Gaziler, Kıbrıs'ın Kuruluş Yıldönümü İçin Kıbrıs'a Gitti

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kula Temsilciliği üyesi Gaziler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 34. Kuruluş Yıldönümü törenleri için Kıbrıs yolculuğuna çıktı.

Kulalı Gaziler, Kıbrıs'ın Kuruluş Yıldönümü İçin Kıbrıs'a Gitti

Gazileri, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kula'dan uğurladı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 34. Kuruluş yıldönümü kutlama törenleri her yıl olduğu gibi bu yılda 15 Kasım'da Kıbrıs'ta gerçekleştirilecek. Kutlama törenlerine, Kula'dan da Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kula Temsilciliği üyesi Gaziler katılacak. Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Çürük ve dernek üyeleri Kıbrıs'a hareket etmeden önce Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'u makamında ziyaret etti. Gaziler, Başkan Tosun'a Kıbrıs yolculuğu için verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Başkan Tosun, gazilerle tek tek ilgilenerek Kıbrıs'ta gerçekleştirilecek törenler hakkında bilgi aldı. Ziyaretin ardından Başkan Tosun, gazileri, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yolculuğuna uğurladı. Kulalı Gaziler, Kula Belediyesi'nin tahsis ettiği araçlar ile İzmir'e ardından havayolu ile Kıbrıs'a giden Gaziler, 15 Kasım'da kutlama törenlerine katılarak hatıralarını yad edecek.

BAŞKAN TOSUN; " YOLUNUZ AÇIK OLSUN"

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; "Tarihin hiçbir döneminde, esareti kabul etmeyen aziz milletimiz, şartlar ne olursa olsun bağımsızlığından, vatanın bölünmez bütünlüğünden, bayrak sevgisinden, milli ve manevi değerlerinden asla vazgeçmemiştir. Sizler gibi değerli gazilerimizden gurur duyuyoruz. Yolunuz açık olsun, Allah'a emanet olun" diye konuştu.