Kula Belediyesi Personellerine Sendika Müjdesi

Kula Belediyesi Personellerine Sendika Müjdesi

Kula Belediyesi'nde, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile getirilen haklardan faydalanarak belediye şirketinde işçi statüsüne geçen taşeron işçiler Belediye İş Sendikası temsilcileri ile bir araya geldi.

Kula Belediyesi Personellerine Sendika Müjdesi

Kula Belediyesi'nde, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile getirilen haklardan faydalanarak belediye şirketinde işçi statüsüne geçen taşeron işçiler, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'un onayı ile Belediye İş Sendikası'yla sendikal haklardan yararlanacak.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun'un öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıda, hükümetin yaptığı düzenleme sonrasında kadroya geçen ve Belediye İş Sendikası'na bağlı hale gelen işçilere sonraki süreçlerde ne gibi haklara sahip oldukları ve yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme yapıldı. Kula Belediyesi'nin şantiye hizmet sahasında gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Belediye İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Gökay Sezgin, Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Özdemir, Mehmet Kara, Kula Belediyesi Sendika Temsilcisi Uğur Yiğen ve personeller katıldı.

BAŞKAN TOSUN; "SİZLER, BİZİM EN BÜYÜK GÜCÜMÜZSÜNÜZ"

Kula Belediyesi, olarak her zaman emekçinin yanında olduklarını belirten Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; "Sizlerin daha iyi şartlarda çalışması için Belediye İş sendikası ile protokol imzaladık. Sizler Kula Belediyesi'nin ve bizlerin en büyük güçlerisiniz. Belediye İş Sendikası ile artık haklarınızı daha iyi savunabilecek konuma geleceksiniz. Artık farklı bir kişilik ve kimliğe bürüneceksiniz. Bizler sizlerin daha iyi şartlarda çalışmanızı sağlarken sizlerden beklentimiz ciddi ve sıkı bir çalışma performansı göstermenizdir. Kulamız adına güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz ve bunları hep birlikte el ele vererek başaracağımıza inanıyorum. Kulamız sizlerin emekleri sayesinde yeni görünümüne kavuşuyor. Çalışanlarımız için yapılan bütün çalışmalar inşallah hepimizin hakkında hayırlısı olur dedi".

Kaynak: Bültenler