Kuhn: Türk Takımı Bizden İyi Bir Takım

Kuhn: Türk Takımı Bizden İyi Bir Takım

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası (A) Grubu'nda Yarın Türkiye ile Karşılaşacak İsviçre'de, Milli Takım Teknik Direktörü Kobi Jakob Kuhn, Türk Milli Takımı'nın Teknik, Taktik ve Kondisyon Olarak Kendilerinden İyi Bir Takım Olduğunu Söyledi.

Kuhn: Türk Takımı Bizden İyi Bir Takım

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası (A) Grubu'nda yarın Türkiye ile karşılaşacak İsviçre'de, milli takım teknik direktörü Kobi Jakob Kuhn, Türk Milli Takımı'nın teknik, taktik ve kondisyon olarak kendilerinden iyi bir takım olduğunu söyledi.

Basel kentinde yarın oynanacak maç öncesinde yapılan basın toplantısına katılan Khun, Türkiye'nin dünya sıralamasında 12.-13. sırada bulunduğuna dikkati çekerek, ''Biz, onlardan çok uzaktayız. Her durumda Türk takımının teknik, taktik ve kondisyon bakımından bizden iyi bir takım olduğunu görüyoruz. Biz de onlarla baş edebilmek için çok çalışıyoruz'' dedi.

Basın toplantısında, bir gazetecinin, ''2005 yılında İstanbul'da oynanan maç sonrasında yaşanan sıkıntılar için ne düşünüyorsunuz?'' şeklindeki sorusuna Khun, ''Geçmişle uğraşmak bize bir şey kazandırmaz'' cevabını verdi.

Kobi Khun, Türkiye karşısında yenilgiyle sahadan ayrılmaları durumunda, şampiyonada sadece Portekiz ile yapacakları formalite maçının kalacağını vurgulayarak, ''Biz, bunun bilincindeyiz. Bu nedenle de yarın galip gelmek istiyoruz'' dedi.

Çek Cumhuriyeti ile oynadıkları maçla ilgili bir soruyu da Khun, ''Gol şartlarını yaratıyoruz. Biraz da şansa ihtiyacımız var. Karşılaşmada hakem tarafsız olsaydı, gol atabilirdik'' şeklinde cevaplayarak, sözlerini tamamladı.