Kudüs: Kaçırılan İsrailli Askerin Babası Yaralı Filistinliler'i Ziyaret Etti

Kudüs: Kaçırılan İsrailli Askerin Babası Yaralı Filistinliler'i Ziyaret Etti

Haziran Ayında Filistinli Militanlar Tarafından Kaçırılan İsrail Askeri Gilat Shalit'in Babası, İsrail Ordusu'nun Beyt Hanun'daki Katliamında Yaralanan Filistinliler'i Ziyaret Etti.

Kudüs: Kaçırılan İsrailli Askerin Babası Yaralı Filistinliler'i Ziyaret Etti

Haziran ayında Filistinli militanlar tarafından kaçırılan İsrail askeri Gilat Shalit'in babası, İsrail Ordusu'nun Beyt Hanun'daki katliamında yaralanan Filistinliler'i ziyaret etti.

İsrail'in geçtiğimiz hafta Filistin'in Beyt Hanun semtindeki katliamında yaralanan Filistinliler'i ziyaret eden kaçırılan İsrailli askerin babası Shalit, "Bugün, İsrail'in 8 kasım tarihinde Beyt Hanun'a ağır silahlarla düzenlediği saldırıda yaralanan 2'si çocuk, 3'ü yetişkin 5 Filistinliyi, tedavi gördükleri İshilov Hastanesi'nde ziyaret ettim. Çocuklardan biri hala komada. Ziyareti tamamen insani amaçla gerçekleştirdim. Siyasi bir amacım yoktu, yalnızca masum ailelerin acılarını paylaşmak için bu ziyareti gerçekleştirdim" dedi. İsrail ile Filistin arasındaki savaşın vahşet olduğunu ifade eden Shalit, "Bu aileler, aynı Sderot sakinleri gibi vahşi bir savaşın mağdurları" diye konuştu. Shalit, oğluyla ilgili hiçbir haber almadığını, ancak Filistin'de ulusal birlik hükümetinin kurulmasından sonra oğlundan haber alabileceğini ve serbest bırakılacağını umut ettiğini de sözlerine ekledi.

Filistinli militanların Haziran ayında İsrail askeri Gilat'ı kaçırmalarının ardından, İsrail Ordusu'nun Gilat'ı kurtarmak amaçlı olduğunu ileri sürdüğü saldırılarında bugüne kadar yaklaşık 300 Filistinli ve 3 İsrail askeri hayatını kaybetti.