Kudüs: İsrail Başbakan Yardımcısı Peres'in Açıklamaları

Kudüs: İsrail Başbakan Yardımcısı Peres'in Açıklamaları

İsrail Başbakan Yardımcısı Şimon Peres, İsrail'in Filistin ile Diyalog Kurmak ya da Askeri Operasyonları Artırmak Arasında Bir Seçim Yapması Gerektiğini Söyledi.

Kudüs: İsrail Başbakan Yardımcısı Peres'in Açıklamaları

İsrail Başbakan Yardımcısı Şimon Peres, İsrail'in Filistin ile diyalog kurmak ya da askeri operasyonları artırmak arasında bir seçim yapması gerektiğini söyledi.

Filistin İslami Cihat örgütünün roket saldırısında İsrailli bir kadının ölmesinin ardından İsrail Devlet Radyosu'ndan bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Peres, "Ya Filistin'e yapılan askeri operasyonları genişletmek ya da müzakere yoluyla çözüm konusunda karar almak durumundayız. Bir anlaşma sağlanmasını tercih ediyoruz, fakat ateşkes yapılmadan bir çözüm bulunamaz. Terörizmin devam etmesine yaptırım uygulamak bir çözüm olmaz" diye konuştu.

Bugün Gazze Şeridi'nden İsrail'in güneyindeki Sderot kasabasına atılan bir roket 57 yaşında İsrailli bir kadının ölmesine yol açmıştı. İslami Cihat örgütünün üstlendiği saldırıda hayatını kaybeden kadın, Temmuz 2005'ten bu yana Filistin'den fırlatılan roketle hayatını kaybeden ilk İsrailli oldu.

Kaynak: İHA