Kudüs: Filistinli Militanlar İsrail'e Roket Saldırısı Düzenledi

Kudüs: Filistinli Militanlar İsrail'e Roket Saldırısı Düzenledi

Filistinli Militanlar, Gazze Şeridi'nden İsrail Topraklarına Yönelik Roket Saldırısı Düzenledi. Saldırıda İsrailli Bir Genç Yaralandı.

Kudüs: Filistinli Militanlar İsrail'e Roket Saldırısı Düzenledi

Filistinli militanlar, Gazze Şeridi'nden İsrail topraklarına yönelik roket saldırısı düzenledi. Saldırıda İsrailli bir genç yaralandı.

Filistinli militanlar, İsrail hedeflerine yönelik saldırılarını sürdürüyor. Gazze Şeridi'nden İsrail topraklarına roket fırlatan Filistinli militanlar, İsrailli bir gencin yaralanmasına neden oldu. Kibbutz Erez bölgesindeki bir seraya isabet eden roket, 15 yaşındaki çocuğun yaralanmasına neden oldu. Güvenlik güçleri ve hastane kaynakları, yaralının hastaneye kaldırıldığını ve hayati tehlikesinin bulunmadığını ifade etti.

Öte yandan Filistinli militanlar, İsrail'e yönelik saldırılarını genel olarak el yapımı patlayıcılar ile gerçekleştiriyor ve bu patlayıcıların tahrip gücü düşük seviyede oluyor. İsrail askerleri, roket saldırılarının önüne geçmek için Temmuz ayında Filistin'e kapsamlı bir hava saldırısı düzenlemişti. Bu arada askeri kaynaklar, İsrail ordusuna bağlı savaş uçaklarının Gazze'ye hava saldırısı düzenlediğini ve saldırıda Rafah kasabasında bulunan bir hücre evinin hedef alındığını açıkladı. Saldırıda ölen ya da yaralanan bulunmadığı bildirildi.