Kuddusi Okkır Yalova'da Toprağa Verildi

Kuddusi Okkır Yalova'da Toprağa Verildi

Ergenekon Soruşturması Kapsamında Tutuklu Kaldığı Cezaevinde Kanser Olan ve Bugün Hayatını Kaybeden Kuddusi Okkır, Son Yolculuğuna Uğurlandı.

Kuddusi Okkır Yalova'da Toprağa Verildi

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu kaldığı cezaevinde kanser olan ve bugün hayatını kaybeden Kuddusi Okkır, son yolculuğuna uğurlandı.

Okkır'ın cenazesi, Maltepe Merkez Camii'nde ikindi namazı ardından Yalova'ya getirilerek, kılınan cenaze namazının ardından Yalova'nın subaşı beldesi mezarlığına defnedildi.

Cenaze namazı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kuddisi Okkır'ın eşi Sabriye Okkır, hukuk mücadelesinin devam edeceğini belirterek; "Kanunen hakkımız olan her şeyi yapmak istiyoruz. Kanuni yollardan bize verilen hakları sonuna kadar arayacağız" dedi. Sabriye Okkır, Salı günü İstanbul'da basın toplantısı yaparak konu ile ilgili açıklamalarda bulunacağını belirtti.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra 1 Temmuz'da sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen işadamı Kuddusi Okkır, tedavi gördüğü Edirne'deki Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Medikal Onkoloji Bölümü'nde hayatını kaybetti.