Kuddusi Okkır, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Kuddusi Okkır, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ergenekon Soruşturması Kapsamında Tutuklu Kaldığı Cezaevinde Kanser Olan ve Bugün Hayatını Kaybeden Kuddusi Okkır, Son Yolculuğuna Uğurlandı. Okkır'ın Cenazesi, Maltepe Merkez Camii'nde İkindi Namazını Müteakiben Kılınan Namaz Ardından Toprağa Verilmek Üzere Yalova'ya Götürüldü.

Kuddusi Okkır, Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu kaldığı cezaevinde kanser olan ve bugün hayatını kaybeden Kuddusi Okkır, son yolculuğuna uğurlandı. Okkır'ın cenazesi, Maltepe Merkez Camii'nde ikindi namazını müteakiben kılınan namaz ardından toprağa verilmek üzere Yalova'ya götürüldü.

Namaz öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kuddisi Okkır'ın eşi Sabriye Okkır, "Cezaevinde hastalandı. Tutuklu olmaktan kahroldu" dedi.

Bundan sonraki süreçte suçlu ya da suçsuz olduğunun anlaşılacağını söyleyen Okkır, "Ama eşim ne ile suçlandığını bilmeden hayatını kaybetti. Asıl süreç bundan sonra başlıyor" şeklinde konuştu. Sabriye Okkır, daha sonra bir basın toplantısı düzenleyeceğini açıkladı.

Maltepe Merkez Camii'nde Merkez Camii'nde ikindi namazının ardından Okkır'ın cenaze namazı kılındı. Cenazeye Kuddusi Okkır'ın annesi Şükriye Okkır, Okkır'ın Fransa'da yaşayan Oykun Okkır, eşi Sabriye Okkır'ın yanısıra yakınları katıldı. CHP Üsküdar teşkilatının da çelenk gönderdiği görüldü.

Kılınan cenaze namazının ardından tabut, yakınlarının alkışları eşliğinde cenaze aracına yerleştirildi. Okkır'ın, Yalova'nın Subaşı köyünde toprağa verileceği öğrenildi.