Küçükçekmece'de Servis Minibüsü Metrobüs Durağına Girdi: 3 Yaralı

Küçükçekmece'de Servis Minibüsü Metrobüs Durağına Girdi: 3 Yaralı

İstanbul Küçükçekmece'de servis minibüsü, metrobüs yoluna girdi. Kazada 3 kişi yaralanırken metrobüs seferlerinin bir süre aksaması nedeniyle duraklarda yoğunluk yaşandı.

D-100 Karayolu Küçükçekmece mevkiinde servis midibüsü metrobüs yoluna girdi. İşçi servisinde bulunan 3 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle metrobüs seferleri aksadı.

METRONBÜS YOLUNA GİRDİ

Kaza saat 06.45 sıralarında meydana geldi. D-100 Karayolu Edirne istikametinde seyreden servis midibüsü henüz bilinmeyen bir nedenle sürücüsünün hakimiyetinden çıkarak metrobüs yoluna girdi. İşçi servisi daha sonra Küçükçekmece metrobüs durağına çarptı.

3 KİŞİ YARALANDI

Kazanın ardından olay yerine ambulans, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Kazada servis midibüsündeki 3 kişi yaralandı. Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından yaralılar çevre hastanelere kaldırıldı.


SEFERLER BİR SÜRE YAPILAMADI

Kazanın ardından metrobüs seferleri de bir süre yapılamadı. Ardından ise seferler tek yönden kademeli olarak yapılmaya başladı. D-100 Karayolunda da trafik oluştu. Bu arada Küçükçekmece Metrobüs durağı da devre dışı kalınca İETT'den boş otobüsler gönderilerek burada bekleyenler metro istasyonunun bulunduğu Yenibosna'ya kadar taşındı.

DURAĞI PAS GEÇEREK İLERLİYORLAR

Metrobüs yolundaki midibüs yaklaşık 1 buçuk saat süren çalışmaların ardından kaldırıldı. Aracın kaldırılmasının ardından seferler normale döndü. Küçükçekmece Metrobüs durağı ise kapatıldı. Araçlar bu durağı pas geçerek ilerliyor.