Küçük Yaşta Büyük Başarı

Küçük Yaşta Büyük Başarı

Kastamonu'da İlköğretim 3. Sınıfta Öğrenim Gören Berkay Küten, Deneme Sınavında Türkiye İkincisi Oldu. Sınavdaki Tüm Sorulara Doğru Cevap Veren Berkay, İleride Başbakan Olmak İstediğini Söyledi.

Küçük Yaşta Büyük Başarı

Kastamonu'da ilköğretim 3. sınıfta öğrenim gören Berkay Küten, deneme sınavında Türkiye ikincisi oldu. Sınavdaki tüm sorulara doğru cevap veren Berkay, ileride başbakan olmak istediğini söyledi.

Özel bir yayıncılık şirketi tarafından ilköğretim okulları 3. sınıfı öğrencileri arasında yapılan deneme sınavında Darende İlköğretim Okulu 3/A sınıfı öğrencisi Berkay Küten (8), Kastamonu ve bölgede birinci oldu. Türkiye genelinde yapılan ve 19 bin 238 öğrencinin katıldığı sınavda tüm soruları doğru olarak cevaplayan Berkay, Türkiye sıralamasında ise ikinci oldu. Okumayı 4 yaşında kendisi öğrenen ve yaşıtlarına göre bir sınıf önde olan küçük Berkay, yaptığı dereceden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Kitap okuma ve test çözmenin dışında bilgisayarda oyun oynadığını anlatan Küten, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiğini ve ileride başbakan olmayı istediğini kaydetti. Oğlunun başarısı ile gurur duyduğunu kaydeden anne Vesile Küten, Berkay'ın düzenli çalışması sayesinde başarılı olduğunu söyledi. Dr. Münif İslamoğlu Kastamonu Devlet Hastanesi'nde müdür yardımcılığı yapan baba Ali Nazım Küten ise, en büyük yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu ifade ederek, "Çocuklarımıza maddi bir varlık

bırakmak için değil, iyi bir eğitim verme noktasında katkı sağlamak gerektiğine inanıyorum. Eşimle birlikte aldığımız bu kararlar doğrultusunda adımlar atıyoruz" dedi. Oğlunu ödüllendirerek çalışmaya teşvik ettiğini belirten baba Küten, Berkay'a kazandığı başarıdan dolayı 50 YTL harçlık verdiğini, başarısı devam ettiği sürece ödüllendirmenin de devam edeceğini söyledi.

(SÖ-BÖ-CMH-OK-Y)