Küçük Ailesi'nin Derdi Büyük - Haberler
Haberi Paylaş

Küçük Ailesi'nin Derdi Büyük

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Küçük Ailesi'nin Derdi Büyük

Aydın Efeler İlçesi’ne bağlı Gölhisar Mahallesi’nde yaşayan Küçük Çiftinin büyük dertleri görenleri üzüyor.

Aydın Efeler İlçesi'ne bağlı Gölhisar Mahallesi'nde yaşayan Küçük Çiftinin büyük dertleri görenleri üzüyor. Çatısı ve pencereleri muhafazalı olmayan yıkık dökük bir evde yaşamaya çalışan özürlü çift, Suriye'ye, Afrika'ya ulaşan devletimizin şefkatli kollarının kendilerine de ulaşmasını bekliyor. Yağmurlu ve soğuk gecelerde bir türlü sabahı edemeyen çaresiz haldeki Küçük Ailesi, ölünceye kadar bu şekilde hayatı idare etmeye çalıştıklarını söylediler.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık yarım asır önce Gölhisar Köyü'nde yaşayan Mehmet Küçük ile evlenen 66 yaşındaki Zehra Küçük, biri özürlü 3 çocuğu ile babadan kalma evlerinde el emekleri ile çalışıp yaşadı. Rahatsız olan eşi Mehmet Küçük ile birlikte bağ bahçe işlerinde çalışarak nafakasını kazanan ailenin hayatı evin hanımı Zehra Küçük'ün ağır bir rahatsızlık yaşaması ile adeta çıkmaza girdi. İki defa ameliyat geçiren Zehra Küçük bir türlü sağlığına kavuşamayınca evini de bir türlü bakamadı. Çevredekilerin şikayeti üzerine belediye ekipleri tarafından Küçük Ailesi'nin yaşadığı ev 'çöp ev' olarak değerlendirilip evdeki eşyalar da belediye ekiplerince boşaltılıp kamyonlarla çöpe götürüldü. Şimdi evin bir odasında hem yemek yapan, hem yatan hem de yaşamaya çalışan Mehmet Küçük ve Eşi Zehra Küçük, damı akan 10 metrekarelik bir odada yaşamaya çalışıyor.

Televizyonda Suriyelilere yapılan yardımı gördüğünde bazen onları imrendiğini belirten Küçük Ailesi, çaresizliğin çok zor olduğunu ve dama çıkıp tamir edecek güçlerinin kalmadığını belirttiler. Kimseye kırgın ya da kızgın olmayan çaresiz çift, bir şekilde idare etmeye çalıştıklarını ifade ederken büyük bir ümit ile doktorların masada kalır diye ameliyat bile etmedikleri yorgun vücutlarının iyileşeceği günü bekliyorlar. Dünyadaki en büyük istekleri evlerinin onarılması ve ihtiyaçlarını giderebilecek bir tuvalet olan Küçük Ailesi yetkililerden ve hayırseverlerden uzanacak yardım eli bekliyor. - AYDIN

Küçük Ailesi'nin Derdi Büyük

Küçük Ailesi'nin Derdi Büyük

Küçük Ailesi'nin Derdi Büyük

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title