Kübra Özkan, Orijinal Fikir Yarışmasında Türkiye 2.si Oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Kübra Özkan, Orijinal Fikir Yarışmasında Türkiye 2.si Oldu

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Kübra Özkan, Orijinal Fikir Yarışmasında Türkiye 2.si Oldu

Kastamonu Göl Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Kübra Özkan, Orijinal Fikir Yarışması'nda Türkiye 2’si oldu.

Kastamonu Göl Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Kübra Özkan, Orijinal Fikir Yarışması'nda Türkiye 2'si oldu.

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın birlikte düzenlediği Tevfik İleri Orijinal Fikir Yarışmasında Göl Anadolu Öğretmen Lisesi 11/A sınıfı öğrencisi Kübra Özkan, "Yaşarken Öğrenmek Öğrenirken Yaşamak" konulu kompozisyonu ile Türkiye ikincisi olmayı başardı. Kübra Özkan, Türkiye ikinciliği ile 3 bin TL'lik ödülünde sahibi oldu. Özkan, ödülünü 23-24 Mayıs'ta Rize'de düzenlenecek Tevfik İleri Anma Etkinliklerinde alacak.

Demokrat Parti döneminde Ulaştırma, Bayındırlık, Başbakan Yardımcılığı ve Milli Eğitim Bakanlığı yapan Tevfik İleri, 1960 darbesinin ardından Yassıada'da idam cezasına çarptırıldıktan sonra cezası ömür boyu hapse çevrildi. Tevfik İleri, cezaevinde yakalandığı amansız hastalık sonrası hayatını kaybetti. Düzenleme komitesinin başında eski Kastamonu Valisi şu an Rize Valisi olan Nurullah Çakır'ın bulunduğu Anma Etkinliği ve Tevfik İleri Anısına düzenlenen Orijinal Fikir Yarışmasının ödül töreni 23-24 Mayısta Rize'de düzenlenecek. Etkinliğe Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ile Eski Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik de katılacak.

Törende Kübra Özkan'a ödülünü Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı verecek. Göl Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü İsmail Küçükkahveci, başarılarından dolayı Kübra Özkan'ı ve yarışmada kendisine rehberlik eden edebiyat öğretmeni Yalçın Ulupınar'ı tebrik etti. - KASTAMONU

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım