Kubilay'ın Şehit Edilmesinin 77. Yıldönümü

Kubilay'ın Şehit Edilmesinin 77. Yıldönümü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dün Olduğu Gibi Bugün de, Yarın da Hiçbir Karanlık Girişimin, Hiçbir Tahrikin, Cumhuriyetin Yürüyüşünü Durdurmaya Muktedir Olamayacağını Vurguladı.

Kubilay'ın Şehit Edilmesinin 77. Yıldönümü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün olduğu gibi bugün de, yarın da hiçbir karanlık girişimin, hiçbir tahrikin, Cumhuriyetin yürüyüşünü durdurmaya muktedir olamayacağını vurguladı.

Başbakan Erdoğan, Kubilay'ın şehit edilmesinin 77. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan mesajında 77 yıl önce Menemen'de Türk milletinin birlik ve beraberliğine, Cumhuriyet'in gelecek ideallerine yönelik menfur bir hadise yaşandığını belirterek, "Ne mutlu bize ki milletimiz, birlik ve beraberlik içinde Cumhuriyet'imizi bütün değer ve kurumlarıyla özümsemiş, Türkiye'yi çağdaş dünya devletleri içinde hakettiği saygın konuma

yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymuştur" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaşlaşma hedeflerinin dün olduğu gibi bugün de takipçisi olduklarını vurgulayan Erdoğan, eşsiz bir zafer üzerinde yükselen Türkiye Cumhuriyeti'nin, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak ebediyen yaşayacağını ifade etti. Erdoğan mesajında şöyle dedi:

"Dün olduğu gibi bugün de, yarın da hiçbir karanlık girişim, hiçbir tahrik, Cumhuriyetimizin bu yürüyüşünü durdurmaya muktedir olamayacaktır. İnanıyorum ki milletimiz, her zamanki sağduyu ve dikkatiyle bundan sonra da her türlü karanlık girişim ve tahriki boşa çıkaracaktır. Bu düşüncelerle şehit edilişinin 77. yıldönümünde Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ı ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum."

(ZÇ-ÖZ-Y)