Kubilay'ın Şehit Edilişinin 81. Yılı

Kubilay'ın Şehit Edilişinin 81. Yılı

ADD Denizli Şube Başkanı Karaca, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın, 81 yıl önce şehit edilmesine ilişkin olarak, Türkiye Cumhuriyeti'ne, bugün her zamankinden daha fazla sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Kubilay'ın Şehit Edilişinin 81. Yılı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Denizli Şube Başkanı Gülizar Biçer Karaca, Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın, 81 yıl önce şehit edilmesine ilişkin olarak, Türkiye Cumhuriyeti'ne, bugün her zamankinden daha fazla sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Karaca, İzmir'in Menemen ilçesinde çıkan olaylarda Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay'ın şehit edilmesinin 81. yıldönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Menemen'deki kalkışmanın, Türk ulusunun yüreğine gömülen yiğit insanların kişiliğinde, çağdaş uygarlık yolunda ilerleyen genç Türkiye Cumhuriyeti'ne ve onun evrensel değerlerine yönelik olduğunu ifade etti.

Saldırının, Atatürk tarafından da "Cumhuriyetin canına kıyma girişimi olarak" görüldüğünü hatırlatan Karaca, şunları kaydetti:

"Demokrasinin olmazsa olmaz koşulu olan laiklik, dinin devlet işlerinden ayrılması oldu gibi, devlet düzenini ve toplumsal yaşamı bilime ve akıla dayandırmaktır. ve bugünkü Anayasa'nın değiştirilemez ilk üç maddesinin özünde de bulunmaktadır. İçten ve dıştan haince amaçlarla kuşatılan Türkiye Cumhuriyeti'ne, bugün her zamankinden daha fazla sahip çıkılmalıdır. Atatürk Devrimi'nin gücü, Atatürk devrimlerine inanmış, devrimlere inanmakla kalmayıp onu yaşam biçimine dönüştürmüş Kubilay'lar ülkemiz üzerinde kirli hesaplar yapan karanlık güçlerin amaçladıkları planları boşa çıkaracaktır."

- DENİZLİ

Kaynak: AA