Kuaförler kaça kadar açık? Kuaförler kaçta kapanıyor? 1 Haziran Kuaförler çalışma saatleri

Kuaförler kaça kadar açık? Kuaförler kaçta kapanıyor? 1 Haziran Kuaförler çalışma saatleri

Kuaförler kaça kadar açık? Kuaförler kaçta kapanıyor? 1 Haziran Kuaförler çalışma saatleri
Haberler.com - Haberler | Gündem

Tam kapanma süreci sona erdi ve 2 haftalık kademeli normalleşme süreci başladı. İçişleri Bakanlığı sürecin ayrıntılarını içeren bir genelge yayımladı. 17 Mayıs ile 1 Haziran sürecinde önlemler biraz daha gevşetildi. Peki bu dönemde kuaförler kaça kadar açık? Kuaförler kaçta kapanıyor? 1 Haziran Kuaförler çalışma saatleri

İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak. Birçok insan berber ve kuaförlerin son durumu hakkında bilgileri araştırıyor. İşte berberler açık mı sorusunun yanıtı...

KUAFÖRLER KAÇTA KAPANIYOR?

Türkiye, 17 günlük tam kapanma sürecinin ardından 2 haftalık kademeli normalleşme sürecine başlıyor.

İçişleri Bakanlığı sürecin ayrıntılarını 81 ile gönderdiği genelge ile belirledi.

Buna göre hafta içi akşam 21.00 ile 05.00 saatleri arasında sokak kısıtlaması uygulanacak. Hafta sonu ise kısıtlama devam edecek. Yasak cuma akşamları 21.00'de başlayacak pazartesi sabah 05.00'te sona erecek.

Bu süreçte 65 yaş üstü olup iki doz aşısını yaptıranlar ile 18 yaş altına sokak kısıtlaması yok.

Hakkı olmasına rağmen aşı olmayan 65 yaş üstü kişiler ise hafta içi sadece 10.00-14.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. 65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma aracı kullanmasına izin verilmeyecek.

Kafe ve restoranlar 1 Haziran'a kadar kapalı olacak. Hafta içi 07.00-20.00 saatleri arasında paket servis ve gel-al şeklinde hizmet verebilecekler.

KUAFÖR VE BERBERLER AÇIK MI?

Berber ve kuaförler de hafta içi 07.00-20.00 saatleri arasında müşterilerine kapılarını açabilecek.

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title