KTÜ'de Olaylar Çıktı

KTÜ'de Olaylar Çıktı

KTÜ'de Rektörlük binasına yürümek isteyen öğrenci grubuyla güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı.

KTÜ'de Olaylar Çıktı

Karadeniz Teknik Üniversitesi yine olaylı bir gün geçirdi. Gazi Mahallesi olaylarını protesto etmek isteyen grupla sağ görüşlü grubun olası kavgasını önlemek isteyen polisle öğrenciler arasında arbede yaşandı.

ÇIKAN ARBEDEDE 2 ÖĞRENCİ YARALANDI

KTÜ Makine Mühendisliği Bölümü kantini önünde basın açıklaması yapan KTÜ Öğrenci Platformu'na mensup yaklaşık 30 kişilik öğrenci grubu, İstanbul'da 18 yıl önce meydana gelen Gazi Mahallesi olaylarını protesto ettiklerini söyleyerek Rektörlük binasına yürümek istedi. Bu sırada Yer Bilimleri Fakültesi önünde basın açıklaması yapan sağ görüşlü bir grup da ellerinde Türk bayraklarıyla Rektörlük binası yönünde dağılmaya başladı. İki grubun bir araya gelmesini engellemeye çalışan üniversite özel güvenlik görevlileri, Öğrenci Platformu'na mensup sol görüşlü öğrencilerin Rektörlük'e yürümesini engellemek için barikat kurdu. Yürüyüşe devam etmek isteyen öğrenci grubuyla özel güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı. Bu sırada yere düşerek yaralanan ve baygınlık geçiren 2 öğrenci olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Sol görüşlü öğrencilerle özel güvenlik görevlileri arasındaki arbedeyi öğrenerek geri dönen diğer grubun olay yerine yaklaşmasını ise çevik kuvvet ekipleri barikat kurarak engelledi. İki grup daha sonra olaysız dağıldı.