Kronik Bronşit Haberleri

Kronik Bronşit haber, Kronik Bronşit son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kronik Bronşit - 17.04.2018
Türkiye'de Sigaradan Her Gün 300 Kişi Ölüyor
İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü ve Uluslararası Yeşilay Federasyon Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, "Türkiye'de sigaradan her gün 300 kişi, 5 dakikada bir kişi ölüyor. Ölümler en çok kalp krizi, akciğer kanseri ve kronik bronşitten kaynaklanıyor.
Kronik Bronşit - 17.04.2018
Türkiye'de Sigaradan Her Gün 300 Kişi Ölüyor
İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü ve Uluslararası Yeşilay Federasyon Başkanı Prof. Dr. İhsan Karaman, "Türkiye'de sigaradan her gün 300 kişi, 5 dakikada bir kişi ölüyor. Ölümler en çok kalp krizi, akciğer kanseri ve kronik bronşitten kaynaklanıyor.
Kronik Bronşit - 15.04.2018
Dedesinin Armağanı Akordeon Sermayesi Oldu - Tekirdağ
Yaklaşık bir yıl önce kendisine KOAH tanısı konduğunu ve tedavi sürecinin iyi geçmesindeki en büyük rolün çok sevdiği akordeonu olduğunu belirten Aksoy, şunları kaydetti: "Bende uzun yıllar kronik bronşit hastalığı vardı.
Kronik Bronşit - 15.04.2018
Dedesinin Armağanı Akordeon Sermayesi Oldu
Yaklaşık bir yıl önce kendisine KOAH tanısı konduğunu ve tedavi sürecinin iyi geçmesindeki en büyük rolün çok sevdiği akordeonu olduğunu belirten Aksoy, şunları kaydetti: "Bende uzun yıllar kronik bronşit hastalığı vardı.
Kronik Bronşit - 18.03.2018
Prof. Dr. Canan Karatay: Aşırı Meyve Tüketimi Zararlı
TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan Bursa 16'ncı Kitap Fuarı'nın ikinci gününde Prof.Dr. Canan Karatay okurlarının katılımıyla 'Gerçek tıbbın 10 şifresi' konulu söyleşi gerçekleştirdi. Karatay, konuşmasında aşırı meyve tüketiminin zararlı olduğuna dikkat çekerek, şunları kaydetti: "Modern tıbbın babası sayılan İbni Sina meyve tüketmenin zararlı olduğunu söylemiştir. O dönemde teknolojiden kaynaklanan hava kirliliği de yok üstelik. Bunun üzerine İbni Sina'ya soruyorlar 'Bir tane meyve de yemeyelim mi?' diye. İbni Sina da 'Bir meyve yerseniz 5 kilometre koşmanız gerekiyor, ki meyvenin toksik etkisi vücudunuzdan atılsın' diye cevap veriyor. Günümüzde meyveler çok aşırı tüketildiği zaman zararlı oluyor. Bir kere içlerinde mineral yok. Geleneksel tarımdan uzaklaştık. Mekanize tarım yüzünden toprakta mineraller azalır; suni gübre girdiği zaman daha da azalır. Tarım ilaçları, böcek ilaçları ve mantar ilaçları devreye girince toprakta hiçbir mineral kalmadı. Toprakta mineral kalmayınca meyvelerde de olmaz. Meyvenin fruktozu çok arttı, fruktoz artınca hastalıklar da arttı. Mesela astım yüzde 400 arttı, kronik bronşit ise yüzde 4 bin arttı neredeyse" diye konuştu.
Kronik Bronşit - 18.03.2018
Dha Yurt Bülteni-11
TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan Bursa 16'ncı Kitap Fuarı'nın ikinci gününde Prof.Dr. Canan Karatay okurlarının katılımıyla 'Gerçek tıbbın 10 şifresi' konulu söyleşi gerçekleştirdi. Karatay, konuşmasında aşırı meyve tüketiminin zararlı olduğuna dikkat çekerek, şunları kaydetti: "Modern tıbbın babası sayılan İbni Sina meyve tüketmenin zararlı olduğunu söylemiştir. O dönemde teknolojiden kaynaklanan hava kirliliği de yok üstelik. Bunun üzerine İbni Sina'ya soruyorlar 'Bir tane meyve de yemeyelim mi?' diye. İbni Sina da 'Bir meyve yerseniz 5 kilometre koşmanız gerekiyor, ki meyvenin toksik etkisi vücudunuzdan atılsın' diye cevap veriyor. Günümüzde meyveler çok aşırı tüketildiği zaman zararlı oluyor. Bir kere içlerinde mineral yok. Geleneksel tarımdan uzaklaştık. Mekanize tarım yüzünden toprakta mineraller azalır; suni gübre girdiği zaman daha da azalır. Tarım ilaçları, böcek ilaçları ve mantar ilaçları devreye girince toprakta hiçbir mineral kalmadı. Toprakta mineral kalmayınca meyvelerde de olmaz. Meyvenin fruktozu çok arttı, fruktoz artınca hastalıklar da arttı. Mesela astım yüzde 400 arttı, kronik bronşit ise yüzde 4 bin arttı neredeyse.
Kronik Bronşit - 18.03.2018
Prof. Dr. Canan Karatay: Aşırı Meyve Tüketimi Zararlı
TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açılan Bursa 16'ncı Kitap Fuarı'nın ikinci gününde Prof.Dr. Canan Karatay okurlarının katılımıyla 'Gerçek tıbbın 10 şifresi' konulu söyleşi gerçekleştirdi. Karatay, konuşmasında aşırı meyve tüketiminin zararlı olduğuna dikkat çekerek, şunları kaydetti: "Modern tıbbın babası sayılan İbni Sina meyve tüketmenin zararlı olduğunu söylemiştir. O dönemde teknolojiden kaynaklanan hava kirliliği de yok üstelik. Bunun üzerine İbni Sina'ya soruyorlar 'Bir tane meyve de yemeyelim mi?' diye. İbni Sina da 'Bir meyve yerseniz 5 kilometre koşmanız gerekiyor, ki meyvenin toksik etkisi vücudunuzdan atılsın' diye cevap veriyor. Günümüzde meyveler çok aşırı tüketildiği zaman zararlı oluyor. Bir kere içlerinde mineral yok. Geleneksel tarımdan uzaklaştık. Mekanize tarım yüzünden toprakta mineraller azalır; suni gübre girdiği zaman daha da azalır. Tarım ilaçları, böcek ilaçları ve mantar ilaçları devreye girince toprakta hiçbir mineral kalmadı. Toprakta mineral kalmayınca meyvelerde de olmaz. Meyvenin fruktozu çok arttı, fruktoz artınca hastalıklar da arttı. Mesela astım yüzde 400 arttı, kronik bronşit ise yüzde 4 bin arttı neredeyse" diye konuştu.
Kronik Bronşit - 08.02.2018
9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü
Akbulut, sigara içen kişilere seslenerek; "Bugün sigarayı bırakarak hayatınız için çok önemli ve kıymetli bir adım atmış olursunuz. Sağlığınız sizi bırakmadan siz sigarayı bırakın" dedi. Sigaranın başta kalp damar hastalıkları olmak üzere, akciğer kanseri, ağız ve burun boşluğu, yemek borusu, pankreas, mesane, böbrek, mide ve kan kanserlerine yol açtığına dikkat çeken Akbulut, "Sigara ayrıca; peptik ülser, kronik bronşit, felç, astım, reflü, erken menapoz, diş eti iltihabı, kemik erimesi ve katarakt hastalıklarına da zemin hazırlarken, hamilelerde erken doğum ve düşük doğum ağırlığı risklerini de beraberinde getiriyor.
Kronik Bronşit - 02.02.2018
Sigara 10 Çeşit Kansere Neden Oluyor"
HALK Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Nazmi Bilir, sigaranın başta akciğer kanseri olmak üzere, gırtlak, mide, bağırsak, böbrek, kadınlarda meme ve rahim kanserinin aralarında bulunduğu en az 10 çeşit kansere neden olduğunu söyledi. Prof. Dr. Bilir, sigara içenlerin yüzde 50'sinin kalp krizi, akciğer kanseri ve kronik bronşit nedeni ile hayatını kaybettiğine dikkat çekti.
Kronik Bronşit - 26.01.2018
Prof. Dr. Kaya: Kanser Tedavisi 'İmmünoterapi' ile Yaşam Süresi Artabiliyor
"ZAMANLA KEMOTERAPİNİN YERİNİ ALMASI SÖZ KONUSU OLABİLİR Mİ?" İmmünoterapiynin şu anda çoğu solit tümörlerde kemoterapinin yerini aldığını söyleyen Prof. Dr. Kaya şöyle devam etti: "Ama belli kanser türleri var. Örneğin; testis kanseri, yumurtalık kanseri gibi kanser türlerinde hala kemoterapi etkinliğini koruyor. Şunu belirtmek istiyorum, özellikle akciğer kanserinde immünoterapi tedavileri son zamanlarda çok popüler. Yapılan çalışmalar şunu gösteriyor ki immünoterapik ajanlarla hücre kontrol blokeleri ile yapılan tedaviler; kemoterapilerden 2-3 kat daha fazla sağ kalım süresi sağlıyor. Onun için biz akciğer kanserinde özellikle küçük hücreli dışındaki akciğer kanserinde bazı genetik çalışmalar yapıyoruz. Tümörün genetiğini değerlendirdikten sonra bu immünoterapik ajanlar uygun ise kemoterapiden önce immünoterapik ajanları veriyoruz. Hem etkinlik daha iyi hem yaşam süreleri çok daha uzun hem de ilacın yan etkileri daha az BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER "Kanser tedavisi alan bir hasta ilaçların bağışıklık sistemini zayıflatması ile bazı ek hastalıklar ortaya çıkabiliyor. En sık gördüğümüz durum enfeksiyonlar. Özellikle; kronik bronşit hastalığı varsa, diyabet hastalığı varsa, kalp yetmezliği varsa yani kontrol altına alınmamış bir kronik hastalığı varsa ve bu hasta; kanser hastası ise ve tedavi alıyor ise bağışıklık sistemleri çok daha zayıfladığı için mutlaka önlemler almak gerekli.
Kronik Bronşit - 19.01.2018
Chp, Hava Kirliliğinin Araştırılmasını Talep Etti
Hava kirliliğinin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerine de işaret edilen önergede, şunlar kaydedildi: "Büyük kentlerde kentleşmenin getirdiği hava kirliliğinin yanı sıra özellikle kömürlü termik santrallerin emisyonlarından etkilenen bölgelerde yaşayan insanlarda, kömür yakılmasından kaynaklı hava kirliliğinin neden olduğu hastalıklar sıkça görünmektedir. Sağlık ve Çevre Birliği (HEAL) tarafından kömürle çalışan termik santralların etkilerini değerlendirmek amacıyla hazırlanan ve termik santralların zararlarını gösteren rapora göre kömürlü termik santrallardan kaynaklı olarak Türkiye'de her yıl en az 2 bin 876 erken ölüm, yetişkinlerde 3 bin 823 kronik bronşit vakası, 4 bin 311 hastaneye kabul bulunmaktadır.
Kronik Bronşit - 09.12.2017
"Her 10 Kişiden 8'i Koah Olduğunu Bilmiyor"
KOAH'ın temel belirtisinin öksürük ve balgamla başladığını söyleyen Doç. Dr. Çelik, "Bizim kronik bronşit diye halkında tabir ettiği durum.
Kronik Bronşit - 18.11.2017
Koah'ın En Ciddi Riski Sigara"
Öztürk, dünyada ölüm nedenleri içinde 3'üncü sırada yer alan ve KOAH olarak bilinen "Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı"ndan yılda 210 milyon kişinin etkilendiğini kaydederek, "Aktif sigara içicisinin en büyük risk grubu içinde olduğu KOAH, aynı zamanda pasif olarak sigara dumanına maruz kalanları da ciddi şekilde tehdit ediyor. Amfizem ve kronik bronşit olan bu hastalığın en önemli sebeplerinden biridir sigara.
Kronik Bronşit - 18.11.2017
Mevsim Geçişleri Bedeni ve Psikolojiyi Etkiliyor…
Mevsim geçişlerindeki ısı değişimleri, bağışıklık sisteminin zayıflaması, vücut direncinde düşmeye yol açan tüm faktörler nedeniyle birçok mikroorganizmanın vücutta özellikle de solunum yollarında hastalıklara yol açabildiğini kaydeden Dr. Zeki Arslan, "Grip, nezle, mevsimsel allerjikrinit, tonsillit, farenjit, larenjit, sinüzitler, bronşit, bronşiolit, astım, kronik bronşit, bronşiektazi, koah gibi birçok solunum yolu hastalığımevsim geçişlerinde, özellikle de sonbahar ve kış döneminde yoğun bir şekilde mustaripolduğumuz hastalıklardır.
Kronik Bronşit - 21.10.2017
Dha Yurt - Prof.dr. Canan Karatay: En Sağlıklı Et Pastırmadır
"2 YAŞINDAN KÜÇÜKLERE ŞEKER VERDİĞİNİZ ZAMAN KALP HASTASI OLUYOR"  Prof. Dr. Canan Karatay, kalp hastalığının 31 yıl içinde yüzde 400, kronik bronşitin yüzde 800, astım hastalığı yüzde 4 bin arttığını belirtirken, "Amerikan Kalp Derneği 2 yaşına kadar olan çocuklara şeker verilmeyeceğini söylüyor.
Kronik Bronşit - 21.10.2017
Prof.dr. Canan Karatay: En Sağlıklı Et Pastırmadır
"2 YAŞINDAN KÜÇÜKLERE ŞEKER VERDİĞİNİZ ZAMAN KALP HASTASI OLUYOR" Prof. Dr. Canan Karatay, kalp hastalığının 31 yıl içinde yüzde 400, kronik bronşitin yüzde 800, astım hastalığı yüzde 4 bin arttığını belirtirken, "Amerikan Kalp Derneği 2 yaşına kadar olan çocuklara şeker verilmeyeceğini söylüyor.
Kronik Bronşit - 21.10.2017
Dha Yurt Bülteni-10
"2 YAŞINDAN KÜÇÜKLERE ŞEKER VERDİĞİNİZ ZAMAN KALP HASTASI OLUYOR"  Prof. Dr. Canan Karatay, kalp hastalığının 31 yıl içinde yüzde 400, kronik bronşitin yüzde 800, astım hastalığı yüzde 4 bin arttığını belirtirken, "Amerikan Kalp Derneği 2 yaşına kadar olan çocuklara şeker verilmeyeceğini söylüyor.
Kronik Bronşit - 23.07.2017
Türk Kadınının "Temizlik Hastalığı" Dünya Literatüründe
Sağlıklı bireylerde bu durumun ölümcül bir riskinin bulunmadığını, astım hastalarına benzer, kısa süreli bir tedavi uyguladıklarını aktaran Yanturalı, astım ve kronik bronşit hastalarında ise zehirlenmenin daha ağır seyrettiğini söyledi.
Kronik Bronşit - 20.07.2017
Klima Derecelerini Aniden Düşürmeyin
HASTALARIN ŞİKAYETLERİNDE ARTIŞ, SAĞLIKLI BİREYLERDE YENİ HASTALIKLAR MEYDANA GELEBİLİR Klimaların başta solunum ile ilgili müzmin veya tekrarlayan hastalıkları olan hastaların şikayetlerinde artış, hastalıklarında alevlenme veya tamamen sağlıklı bireylerde yeni hastalıkların ortaya çıkmasına neden olabileceğini vurgulayan Anadolu Sağlık Merkezi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Hişam Alahdab "Düzenli bakımı yapılmayan klimalar ve soğutma sistemleri yüzümden küf mantarların, bakterilerin ve tozların birikmesine bağlı olarak ani ve müzmin alerjik hastalıklar ortaya çıkabilir, astım, alerjik nezle ve nadir de olsa ani veya sinsi alerjik zatürree görülebilir. Bu uygun olmayan havanın solunmasından kaynaklanan hastalıklar karşımıza gribal enfeksiyon benzeri (ateş, baş ve kas ağrıları, halsizlik) yakınmalarla çıkabilir. Sonrasında nefes darlığı öksürük, balgam yakınmalarına kadar ilerleyebilir. Ani alerjik hastalıklar ve nadir olan alerjik zatürree dışında, gene nadir olan müzmin alerjik zatürree daha sinsi ve uzun süren giderek artan halsizlik, nefes darlığı sıkışma hissi, öksürük gibi yakınmalarla ortaya çıkabilir. Astımı, alerjik nezlesi veya kronik bronşiti olan hastaların yakınmalarında artış gözlemlenebilir veya kontrol altında olan hastalığın kontrol dışına çıkması söz konusu olabilir.
Kronik Bronşit - 27.06.2017
Can Bartu, Yoğun Bakıma Alındı
Fenerbahçe Kulübünün ve Türk sporunun efsane isimlerinden Can Bartu, kronik bronşit (solunum yetmezliği) şikayetiyle kaldırıldığı hastanede kontrol amaçlı yoğun bakıma alındı.
title